:::: MENU ::::

Wieści ze świetlicy

 • Lut 14 / 2016
 • Możliwość komentowania Wieści ze świetlicy została wyłączona

Wieści ze świetlicy

 Rok 2017/2018

Wzorowi wychowankowie w miesiącu: STYCZEŃ

Grupa I : Hanna D. , Emila K.
Grupa II: Karolina B.
Grupa III: Zofia R. 

Teatrzyk „O krasnalu, babci i czerwonych kulkach”
15 stycznia 2018r., w świetlicy szkolnej, wychowankowie obejrzeli przedstawienie grupy teatralnej „Skrzat” pt.”O krasnalu, babci i czerwonych kulkach”. W roli aktora wystąpił m.in. rodzic ucznia z klasy IIc. W ramach projektu „Rodzic partnerem szkoły” – poznajemy zawody rodziców – wychowankowie mieli możliwość poznania zawodu aktora.  Spektakl obejrzeliśmy dzięki zaangażowaniu p.Elżbiety Okorskiej – wychowawczyni klasy IIc,której serdecznie dziękujemy! 🙂

„I Ty możesz zostać świętym Mikołajem…”

W ramach wolontariatu w grudniu, pod przewodnictwem p.Magdaleny Kutyły, odbyła się na świetlicy akcja wolontariackiej – zbiórka słodyczy dla podopiecznych Stowarzyszenia SALTROM w Krakowie. Dzieciaki jak zwykle stanęły na wysokości zadania i paczki, które przygotowaliśmy, pękały w szwach. 🙂 Bardzo dziękujemy wszystkim  za ogromne zaangażowanie!

DZIEŃ BITEJ ŚMIETANY

W dniu 08.01.2018r. obchodziliśmy „Dzień bitej śmietany” (który przypadał w tym roku na dzień 5 stycznia). W ramach zajęć świetlicowych wykonaliśmy pyszne desery z użyciem owoców, musli, galaretki i królowej dnia – BITEJ ŚMIETANY! Zabawy było co niemiara, a przy okazji rozwijaliśmy swoje pasje i zdolności kulinarne. 😀 Było pysznie, wesoło i ‚w miarę’ zdrowo. 😀  

Bombka Bożonarodzeniowa

W grudniu, dziewczynki ze świetlicy z grupy „Świetliczaki 2” – Amelia M., Paulina G, Wiktoria K., Kaja W. – wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „Bombka Bożonarodzeniowa”. Niestety nie zajęliśmy żadnego miejsca, ale nie to jest najważniejsze! Pod okiem p.Natalii Pietnoczki dziewczynki wykonały przepiękne bombki, wg wspólnych pomysłów. Dużo pracy, dużo radości, dużo serca włożonego w ich stworzenie dały efekty bombek o nazwach: „Ferrero”, „Pachnąca” (z goździków i anyżu),  „Anielska” ; „Solna”. Gratulujemy odwagi, chęci i kreatywności. 

Wzorowy wychowanek w mięsiącu : GRUDZIEŃ
Grupa I – Lena F. , Ewa S.
Grupa II – Maja D.
Grupa III – Maja L.

Świąteczne prezenty
Grupa „Świetliczaki 2” wykonała dla swoich bliskich prezenty świąteczne – lampiony. Piękne kielichy, zdobione metodą decoupage, z pachnącą świeczką wewnątrz, zdobiły wigilijne stoły i cieszyły oko najbliższych

Rozstrzygnięcie konkursu „Stroikowe cuda”
I miejsce: Maja L.
II miejsce: Matylda G.
III miejsce: Paulina G.
Wyróżnienie: Marta K., Kamil K., Jakub S.
Nagrody oraz dyplomy zostały wręczone na świetlicowym apelu świątecznym, z udziałem p. Dyrektor Agnieszki Myślak. 
Wszystkim dzieciom ogromnie dziękujemy za przepiękne stroiki, które teraz zdobią nasze sale, za zaangażowanie i udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach! 🙂

Apel świąteczny
21.12.2017r. świetlicowa grupa teatralna, pod kierunkiem p.Anny Grabowskiej, przygotowała apel świąteczny pt. „Spotkanie z choinką”. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego kolędowania. Po występie rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach świątecznych w naszych domach. Swoją obecnością zaszczyciły nas również  p. Dyrektor Agnieszka Myślak oraz p.Dyrektor Anna Sobaszek. Wśród widzów nie zabrakło rodziców, wychowawców klas, pracowników szkoły. W trakcie występu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Stroikowe cuda”.

Z wizytą w bibliotece
We wtorek 12 grudnia, dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z p. Natalią Pietnoczką, odwiedziły Bibliotekę Publiczną Powiatowo-Miejską mieszczącą się przy ulicy  Krzyszkowickiej 5C w Wieliczce. Tematem spotkania były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Nasi wychowankowie posłuchali opowiadań wigilijnych, opowiedzieli o zwyczajach i tradycjach w swoich domach oraz wykonali kartki świąteczne z różnorodnych materiałów plastycznych, co niezwykle pobudziło wyobraźnię i kreatywność. Na koniec spotkania każdy napisał życzenia świąteczne i opowiedział komu wręczy kartkę. 

Zapach świąt…
Od początku grudnia suszyliśmy owoce – plastry pomarańczy i jabłek. Dzieci codziennie doglądały owoców. Zapach unosił się w powietrzu. Natomiast w dniach 13-15 grudnia grupa „Świetliczaki 2” piekła pyszne pierniczki. Oprócz rozwijania zainteresowań kulinarnych, dzieci pomysłowo ozdabiały swoje ciasteczka. Każdy stworzył również choinkę z upieczonych przez siebie pierników. Gotowe prace dzieci mógły zabrać do domu i podarować bliskim.

 

Wzorowi wychowankowie w miesiącu: LISTOPAD
Grupa I – Ewa S., Krystian R.
Grupa II – Daniel N.
Grupa III – Maja L.

STROIKOWE CUDA

Regulamin konkursu na stroik bozonarodzeniowy

1.Postanowienia ogólne

Przedmiotem konkursu jest wykonanie przez dzieci wraz z rodzicami, stroika bożonarodzeniowego. Trzeba wziąć pod uwagę, że stroik musi być funkcjonalny, czyli taki, który da się położyć na płaskiej powierzchni-świątecznym stole. Stroik należy wykonać w formie przestrzennej. Materiał, technologia i rozmiar stroika są dowolne. Może być ze świeczką lub bez niej. Konkurs skierowany jest do wszystkich wychowanków świetlicy. Organizatorem konkursu jest p.Natalia Pietnoczka – wychowawca świetlicy szkolnej.

2.Cele konkursu

 • Edukacja dzieci w zakresie poznawania obyczajów, symboliki i znaczenia świątecznych elementów związanych z obrzędowością ludową,
 • Kultywowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia
 • Rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci
 • Kształtowanie wyobraźni plastycznej, przestrzennej
 • Nawiązanie bliskich relacji rodzinnych
 • Wdrażanie do dbałości o estetykę pracy
 • Kształtowanie uczciwego współzawodnictwa

3.Kryteria oceny

* Pomysł  *Estetyka wykonania pracy  * Materiał użyty do wykonania pracy   *Zgodność pracy z założeniami konkursu  

*Stopień trudności

 1. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie jedną pracę
 2.  Prace należy dostarczyć do Organizatora konkursu, do 11.12.2017r. Powinny mieć one przymocowane wizytówki z imieniem i nazwiskiem wychowanka świetlicy.
 1.  Zgłoszone prace pozostają własnością świetlicy szkolnej i będą   zdobiły jej sale.
 1. Oceny prac, przydziału nagród i wyróżnień dokona komisja, d 19.12.2017r.

Kilka naszych prac

„W październiku na naszej świetlicy odbył się konkurs fotograficzny „Jesień w obiektywie”. Zadaniem uczestników było wykonanie fotografii, na której przedstawiona będzie jesienna sceneria. 
I miejsce : Stanisław W. z grupy I
II miejsce: Zofia Cz. Z grupy II
III miejsce: Amelia M. z grupy II
Wyróżnienie : Laura M. z grupy I
9.11.2017r. rozstrzygnięto konkurs, rozdano nagrody i dyplomy. Każdy otrzymał upominek za udział. Wszystkim dzieciom dziękujemy za zaangażowanie, chęci i piękne zdjęcia, a zwycięzcom gratulujemy. ”

W tym roku szkolnym również kontynuujemy konkurs „Super Wychowanek świetlicy”. Trzymamy kciuki za wszystkich wychowanków! Powodzenia. 🙂   

 W ramach akcji odblaskowa szkoła dzieci ze świetlicy szkolnej
zaangażowały się w szereg działań. Odbył się cykl tematyczny (cały tydzień) zajęć „Bezpieczna drogado szkoły”. Wychowawcy przeprowadzili z dziećmi pogawędki edukacyjne, młodsi wychowankowie  poznawali znaki drogowe podstawowe i najbardziej popularne, a starsi – te mniej znane.  Kolejnego dnia wybraliśmy się na spacer poszukiwaniuznaków drogowych i przejść dla pieszych. Rozpoznawaliśmy znaki,nazywaliśmy je. Utrwalaliśmy umiejętność prawidłowego i bezpiecznego korzystania z pasów na ulicy,przechodzenia przez jezdnię.

 

Kolejnym elementem działania w ramach „Odblaskowej szkoły” były prace plastyczno-techniczne. Dzieci wykonały przepiękne tematyczne odblaski. Wodze fantazji zostały popuszczone, kreatywność uruchomiona, i dzięki temu powstały – jakże ważne dla każdego dziecka – odblaski, każdy inny i równie ciekawy. Dzieci bardzo zaangażowały się w ich wykonanie, czego efekt widoczny był na wystawie w świetlicy. W
ramach utrwalenia znanych znaków drogowych – zrobiliśmy przestrzenną pracę plastyczną „Znaki znam-bezpiecznie się poruszam” – przy użyciu odpowiednich kolorów kredek, bibuły i plastikowych nożyków -powstała wystawa znaków informacyjnych, ostrzegawczych i zakazu.

 

W październiku, dzięki nieodzownej pomocy Pani Marty Micherdzińskiej, udało się nam zorganizować spotkanie ze Strażą Pożarną. Przyjechali do nas wozem strażackim, dzieci miały możliwość zapoznania się ze sprzętem jakiego używają i wyposażeniem samochodu. Strażacy przeprowadzili z dziećmi ciekawą rozmowę na temat bezpieczeństwa, pomocy innym itp. Chętni mogli założyć kurtkę czy hełm strażaka, wsiąść do auta. Dla starszych wychowanków odbył się również podstawowy kurs pierwszej pomocy. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tym temacie. Na koniec spotkania przygotowały podziekowanie dla „SuperBohaterów” – ordery, które sprawiły Strażakom dużą radość.

 

Grupa „Świetliczaki 2” stworzyła w sali świetlicy przepiękny kącik,przyrodniczy,jesienny. Efekt można podziwiać na zdjęciach! Przysłużył się on nam nie tylko do celów dydaktycznych,ale również dekoracyjnych. A u kresu jesieni…..będziemy próbować przetworów, które również zagościły w kąciku.:) Mniam!

 

 Wzorowi wychowankowie w miesiącu PAŹDZIERNIK: 
  Grupy I: Anna L. , Piotr Z.-W.
  Grupy II : Maja K.
  Grupy III : Emilia S.

7. Dnia 07.11.2017r. w ramach współpracy z biblioteką szkolną, Grupa „Świetliczaki 2” uczestniczyła w lekcji bibliotecznej z okazji Dnia Postaci z Bajek, który przypadał w tym roku 05.11. Panie z biblioteki przeniosły dzieci w niesamowity świat bajek. Przybliżyły postać Walta Disneya – fenomena wśród twórców postaci bajkowych. Odbył się konkurs „Jaka to melodia” – odgadywaliśmy z jakiej bajki Disneya pochodzi prezentowany fragment, „Magiczny kuferek” – odgadywaliśmy za pomocą zmysłu dotyku przedmioty i bajki z jakich pochodzą. Nie obyło się bez zagadek i wspólnego śpiewania. Dziękujemy serdecznie Pani Ali i Pani Monice za wspaniałe zajęcia! 🙂

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

Z wizytą w bibliotece
„W czwartek, 11.05. grupa I odwiedziła Bibliotekę Publiczną Powiatowo-Miejską ,mieszczącą się przy ulicy  Krzyszkowickiej 5C w Wieliczce. Dzieci poznały specyfikę pracy tejże biblioteki, miały możliwość wykonania własnej zakładki do książki, poczytać ciekawe i nietypowe książki.”

 

Dzień Ziemi

„21.04.2017r. obchodziliśmy w świetlicy „Dzień Ziemi”. Cały tydzień,poprzedzający ten dzień, rozmawialiśmy na świetlicy o ekologii, środowisku, recyklingu i tym, w jaki sposób możemy przyczynić się do ratowania naszej planety, jak należy ją szanować. Dzieci wykonały piękną pracę plastyczną techniką kolażu, wykorzystując stare gazety, zatytułowaną „Mamo, Tato, wolę rower”, chcąc w ten sposób zachęcić do wybierania innych środków transportu, ograniczających emisję spalin. Ostatniego dnia, pod hasłem „Dbajmy o naszą planetę!”, grupa I wraz z Wychowawcą , z rękawiczkami na dłoniach, workami w ręku, wybrała się na sprzątanie świata. 🙂 Śmieci było co niemiara, praca ciężka, ale za to efekt bardzo zadowalający, a dzieci dumne!

 

Przedstawienie „Zima czy wiosna…?”

30.03.2017r. świetlicowa grupa teatralna, pod kierunkiem p.Anny Grabowskiej, zaprezentowała uczniom klas „0” –„3” przedstawienie pt. „Zima czy wiosna…?”. Swoją obecnością zaszczyciły nas p.Dyrektor Maria Zadrożniak i p.Dyrektor  Elżbieta Chabik. Wśród widzów nie zabrakło rodziców, dziadków, wychowawców klas, pracowników szkoły. Naszym małym aktorom serdecznie gratulujemy udanego występu,a przybyłym gościom dziękujemy za obecność i wspólną zabawę.

 

Kącik Małego Literata

W lutym, w naszej świetlicy stworzyliśmy „Kącik Małego Literata”. Funkcjonował u nas przez 2 tygodnie. Dzieci przyniosły do niego z domu ulubione książeczki. Każdego dnia inna grupa dzieci odwiedzała kącik wraz z wychowawcą. Przy kubku ciepłej herbaty, pysznym ciasteczku, w ciszy, dzieci mogły zrelaksować się słuchając wybranych opowiadań, bajek czy baśni. Starsze koleżanki i koledzy czytali młodszym. W ten sposób chcieliśmy pokazać, jak w przyjemnej atmosferze można spędzać czas z książką i że jest to nie tylko kształcące, ale również może być chwilą wytchnienia. Dzieliliśmy się wrażeniami, opiniami o tych utworach literackich, tworzyliśmy własne bajki oraz teatrzyki kukiełkowe, wymienialiśmy się książkami , zabierając je do domu i wspólnie z rodzicami czytając je „do poduszki”.

 

Konkurs recytatorski „Z Janem Brzechwą na wesoło”

Tuż przed feriami, w czwartek 26.01.2017r., pod kierunkiem p. Natalii Pietnoczka, w naszej świetlicy odbył się konkurs recytatorski. Temat przewodni konkursu brzmiał: „Z Janem Brzechwą na wesoło”. Uczestnicy swoje prezentacje recytatorskie  mogli  wzbogacić o środki teatralne (ruch, gest, rekwizyt, strój). Celami konkursu były m.in. popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją czy uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Był on kierowany do wszystkich wychowanków  uczęszczających do świetlicy. Jury, w składzie p. Teresa Sikora, p.Barbara Batko, p.Alicja Pankiewicz, przyznała następujące nagrody:
I miejsce : Amelia Michalik (grupa 1)
II miejsce : Maja Lenart      (grupa 2)
III miejsce: Paulina Giżycka  (grupa 1)
Wyróżnienie:  Kacper Ryznar, Damian Lasota (grupa 1)
Swoja obecnością zaszczyciła nas również Pani dyrektor Elżbieta Chabik. Wszystkim uczestnikom oraz laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe, humorystyczne występy.

 

REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO „Z Janem Brzechwą na wesoło”.

 1. Postanowienia ogólne:

Konkurs organizowany jest dla wszystkich wychowanków świetlicy. Uczestnicy przygotowują jeden wiersz do prezentacji ( humorystyczny utwór Jana Brzechwy). Prezentacje recytatorskie  mogą być wzbogacone o środki teatralne (ruch, gest, rekwizyt, strój). Chęć uczestnictwa w konkursie wraz z tytułem wybranego wiersza należy zgłosić nauczycielom świetlicy do dnia 20.01.2017r.

 1. Cele konkursu:

*popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy
* rozwijanie zdolności recytatorskich
* zainteresowanie dzieci poezją
* zachęcanie do występów na scenie
* prezentacja umiejętności dzieci
* uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze

 1. Kryteria oceny:

* ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój), postawa, staranna wymowa

* dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie
* interpretacja tekstu

 1. Konkurs recytatorski odbędzie się w świetlicy szkolnej dnia 26 .01.217r.  o godz. 13:15

Po zaprezentowaniu przez dzieci przygotowanych wierszy jury powołane przez organizatora uda się na naradę, po której zostanie ogłoszony werdykt oraz przyznane zostaną nagrody i wyróżnienia.

Kolędowanie w świetlicy

20 grudnia 2016 roku, dzieci ze świetlicy szkolnej, przygotowały apel  świąteczny – program artystyczny, któremu towarzyszyło wspólne kolędowanie. W przedstawieniu udział wzięli chętni wychowankowie, pod kierunkiem p. Anny Grabowskiej.  Na zakończenie spotkania wszyscy podzielili się opłatkiem.

Konkurs na ozdobę choinkową

W miesiącu grudniu 2016 r. został przeprowadzony konkurs na ozdobę choinkową techniką dowolną pt. „ Choinkowe cuda” pod kierunkiem p. Natalii Pietnoczka. Celem konkursu było upowszechnienie tradycji bożonarodzeniowej, rozwijanie kreatywności dzieci, rozwijanie zdolności manualnych, a także inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych. Konkurs był kierowany do wszystkich wychowanków  uczęszczających do naszej świetlicy.

Nagrodzeni:

I miejsce Kacper Oleksa grupa II

II miejsce Marta Klimczak grupa II i Kamil Klimczak grupa III

III miejsce Amelia Michalik grupa I

Wyróżnienie: Maja Lenart grupa II i Nikola Frey grupa III

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Wszystkie prace zdobią naszą choinkę w świetlicy szkolnej w Sali nr 40. 

Andrzejki w świetlicy

„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary“ – przed każdą zabawą wychowankowie wypowiadali to magiczne zaklęcie, aby spełniły się andrzejkowe wróżby.

30 listopada w naszej świetlicy odbył się „Dzień Wróżb”. Było ich wiele, m.in. ustawianie butów w kolejce do drzwi, andrzejkowe serce, rzucanie grosikiem i losowanie zawodów, które będą wykonywane w przyszłości. Wróżby przeplatane były zabawami przy muzyce.

Na zakończenie każdy dostał ciasteczko z wróżbą. „Dzień Wróżb” sprawił dzieciom przyjemną zabawę. Na andrzejki zaproszona została Pani Dyrektor Elżbieta Chabik, w tym czasie miała okazję zaobserwować zachowanie dzieci w trakcie zabawy.

Z wizytą w bibliotece

W dniu 29 listopada wychowankowie świetlicy szkolnej grupy II i III wybrali się do Biblioteki Publicznej Powiatowo – Miejskiej przy ulicy  Krzyszkowickiej 5C w Wieliczce. Była to lekcja „ Matematyka w literaturze, literatura w matematyce, czyli wskazanie przykładów zawarcia treści matematycznych w literaturze”. Dzieci podczas lekcji uczyły się wierszyków ułatwiających zapamiętanie treści, własności matematycznych. Poznały przysłowia polskie zawierające treści matematyczne. Grały w kalambury, których podstawą były przysłowia.

Pożegnanie Pani Jesieni

28 listopada 2016r. świetlicowa grupa teatralna pod kierunkiem p. Anny Grabowskiej zaprezentowała wychowankom świetlicy przedstawienie literacko-muzyczne pt.: „Pożegnanie Pani Jesieni”. Swoja obecnością zaszczyciła nas również Pani dyrektor Elżbieta Chabik.

Nasi aktorzy zaprezentowali się w kolorowych strojach, pięknie wyrecytowali swoje role oraz  zaśpiewali piosenki o tematyce jesiennej.

 

Zdrowie na moim talerzu 

W miesiącu październiku 2016 r. w świetlicy szkolnej został przeprowadzony konkurs fotograficzny pt. „ Zdrowie na moim talerzu”. Celem konkursu była promocja zdrowego odżywiania, rozwijanie kreatywnego myślenia i wyobraźni a także kształtowanie umiejętności manualnych. Konkurs był kierowany do wszystkich wychowanków  uczęszczających do naszej świetlicy.

Celem konkursu było wykonanie fotografii – talerza pełnego kolorowych warzyw i owoców.

Dnia 10 listopada 2016r odbył się apel w świetlicy rozstrzygający konkurs. Wychowankowie klasy I pod kierunkiem A.Grabowskiej przygotowali krótki program artystyczny „Zdrowe odżywianie”.

Następnie zostały ogłoszone wyniki i wręczono upominki.
Nagrodzeni:
I miejsce Kamil Klimczak grupa III

II miejsce Maja Stanisławczyk grupa I

                 Marta Klimczak grupa II

III miejsce Maja Lenart grupa II

                 Maciej Stanisławczyk grupa III

Wyróżnienie: Emilia Mazur grupa II

                 Antoni Gonet grupa III

Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami, kredkami, zdrowymi owocami oraz cegiełkami. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy, tym samym zachęcamy do dalszego udziału w konkursach i przedsięwzięciach organizowanych w naszej świetlicy.

Nagrodzone i wyróżnione prace wyeksponowano na wystawie pokonkursowej w sali świetlicy nr 40.

 

W roku szkolnym 2016/2017 kontynuujemy konkurs „ Super wychowanek świetlicy

SUPER WYCHOWANKIEM ŚWIETLICY W MIESIĄCU LUTYM ZOSTALI:
Grupa I : Wiktor Skrzeczyński, Anastazja Trzepiotowska
Grupa II : Amelia Sułkowska, Angelika Lisik
Grupa III: Igor Uszkur, Stanisław Kaznowski

 

Wzorowi wychowankowie świetlicy w miesiącu styczniu:
Grupa I : Paulina Giżycka, Weronika Podstolak
Grupa II: Maja Lenart, Angelika Lisik
Grupa III: Mateusz Giżycki, Stanisław Kaznowski

W miesiącu grudniu wyróżnieni zostali :

Grupa I

Amelia Michalik

Anastazja Trzepiotowska

Grupa II

Emilia Skrzeczyńska

Jakub Strójwąs

Grupa III

Rafał Horecki

Stanisław Kaznowski

 

W miesiącu listopadzie wyróżnieni zostali :

Grupa I

Amelia Michalik

Paulina Giżycka

Grupa II

Maja Lenart

Jakub Strójwąs

Grupa III

Kamil Klimczak

Igor Uszkur

 

W miesiącu październiku wyróżnieni zostali :

Grupa I

Maja Korpak

Weronika Podstolak

Grupa II

Roksana Babiarz

Gabriela Korbus

Grupa III

Maja Pliszka

Igor Uszkur

„Gdy chcesz marzeń spełnić sto, to…oszczędzaj w SKO”. Pod takim hasłem świetlicowa grupa teatralna pod kierunkiem p. Anny Grabowskiej zaprezentowała uczniom klas I-III przedstawienie edukacyjne promujące oszczędzanie w SKO.

Po występie odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona członków SKO. Na tę uroczystość przybył pan Jarosław Trojnacki dyrektor Małopolskiego Banku Spółdzielczego, który wręczył uczniom klas pierwszych książeczki SKO z wkładem 10 zł. Zachęcił przy tym wszystkich do oszczędzania w SKO.

 

W dniu 8 czerwca Dzieci z świetlicy szkolnej grupy popołudniowej wybrały się do Biblioteki Publicznej Powiatowo – Miejskiej przy ulicy  Krzyszkowickiej 5C w Wieliczce. Młodzi czytelnicy mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi książkami w bibliotece (np. książki z ruchomymi i rozkładanymi elementami). Największą atrakcją była możliwość spacerowania między regałami  i  wspólne wyszukiwanie interesujących książek na półkach bibliotecznych. Następnie Pani bibliotekarka przeczytała fragment książki pt. „Nudzimisie” R.Klimczaka pełnej humoru i inspirującej nowe sposoby na nudę. Na pożegnanie dzieci obiecały wrócić do biblioteki wraz z rodzicami.

Biblioteka

20 maja 2016 w świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy „Dzień francuski”.  Mieliśmy okazję nauczyć się zwrotów grzecznościowych  „Bonjour, Ça va? Merci, au revoir, pardon”, a także zaśpiewać piosenkę w tym języku pt. „Panie Janie”. Wspólnie z nami bawiła się Pani dyrektor Elżbieta Chabik.

Atrakcją dnia francuskiego było spotkanie z gościem panią Anną Rybus, która na przykładzie kreatywnej „zabawy z potworkami z Polski, Anglii i Francji” uświadomiła nas, że w języku angielskim występuje wiele zapożyczeń z języka francuskiego. Ponadto, języki te mają ze sobą sporo wspólnego, ponieważ część słówek jest bardzo podobna.

Tak więc, ucząc się francuskiego, możemy także szlifować swój angielski!

Nie zabrakło również degustacji prawdziwych francuskich ciasteczek, przygotowanych przez wychowawcę świetlicy Agnieszkę Kapałę oraz wychowanka Miłosza Gałuszkę, który upiekł je z pomocą mamy.

Na koniec tworzyliśmy żywy napis „France” oraz zatańczyliśmy znany francuski taniec – żywiołowy Kankan, który dostarczył nam wiele radości.

Dzień francuski

W dniach 2.03 do  11.03 stworzyliśmy wspólnie z wychowankami swój własny świetlicowy teatrzyk oraz ręcznie wykonane pacynki.

Pacynki

W dniach 29.02 do 04.03 w świetlicy szkolnej odbywał się cykl tematyczny o środkach lokomocji”. Ten temat bardzo przypadł do gustu naszym dzieciom. Wspólne zabawy polegające na odgadywaniu pojazdów, ich dźwięków, a także przypomnieniu właściwego zachowania się w drodze do szkoły zainteresowały naszych podopiecznych. Wspólnie stworzyliśmy pojazd, do którego każdy osobiście mógł wsiąść i się nim „przejechać”. Wywołało to wiele radości u dzieci jak i wychowawców.

Środki lokomocji

W dniach 22.02.2016 do 26.02.2016 w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy o „Wadach i zaletach komputera i telewizji”. Dzieci bez żadnych wątpliwości wymieniały wartości pozytywne i negatywne. Stworzyliśmy wspólnie telewizję, w której dziennikarzami występującymi byli nasi kreatywni wychowankowie. Zapraszamy do galerii.

Wady i zalety komputera

W roku szkolnym 2015/2016 wychowankowie świetlicy szkolnej uczestniczą w całorocznym konkursie „Wzorowy Wychowanek Świetlicy”.

„Wzorowy wychowanek”, to osoba godna naśladowania, koleżeńska, kulturalna, zawsze chętna do pomocy.

Wychowankowie o najwyższej ilości cegiełek otrzymali tytuł „ Wzorowy Wychowanek w miesiącu…………”.

Październik 2015

Maja Lenart kl. I a

Listopad 2015

Natalia Zabawa kl. I c

Grudzień 2015

Rafał Horecki kl. II e

Styczeń 2016

Piotr Chabik kl. II b

Piotr Bilski kl. III c

Luty 2016

Kamil Klimczak

Igor Uszkur

Marzec 2016

Mateusz Giżycki

Patrycja Laskowska

Michał Wieleba

Igor Uszkur

Kwiecień 2016

Maja Kita

Wiktoria Wolska

Karol Woźniak

Igor Uszkur

Maj 2016

Maja Lenart

Igor Uszkur

Matusz Giżycki

Wychowankowie swoją postawą i zaangażowaniem potwierdzają, iż w pełni zasłużyli na ten zaszczytny tytuł.

Gratulujemy – wychowawcy świetlicy

 

 1. „Tydzień życzliwości i pozdrowień” w świetlicy szkolnej

W dniach 16.11.2015 – 20.11.2015 r. w świetlicy szkolnej po raz pierwszy obchodziliśmy „Tydzień życzliwości i pozdrowień”. Tygodniowa akcja przebiegała pod hasłem „Życzliwość na co dzień”. Zajęcia świetlicowe dotyczyły zasad kultury i dobrego wychowania. Celem akcji było kształtowanie pozytywnego zachowywania się w kontaktach z kolegami a także motywowanie do życzliwości. Przeprowadzony został konkurs plastyczny dla wychowanków świetlicy  pt. „Życzliwość na co dzień” zorganizowany przez Anię Zając. Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Natalia Zabawa klasa I c

II miejsce – Maja Lenart klasa I a

III miejsce – Milena Doktór klasa I c

 

 1. „Zabawa Andrzejkowa” w świetlicy szkolnej

W dniu 27.11.2015 r. w świetlicy szkolnej dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zabawie andrzejkowej połączonej z tańcami i konkursami. Nie zabrakło oczywiście żartobliwych wróżb i przepowiedni, traktowanych z dużym poczuciem humoru i przymrużeniem oka.

Andrzejki w świetlicy były okazją do wspólnej zabawy integrującej dzieci z klas 1 – 3,  wykorzystania ich pomysłowości i naturalnej potrzeby ruchu przy dynamicznej muzyce.

 

 

 1. „Owocowa Zabawa Karnawałowa” w świetlicy szkolnej

 

Dnia 05.02.2016r. w świetlicy szkolnej odbyła się „Owocowa Zabawa Karnawałowa”. Celem działania było zachęcenie dzieci do spożywania owoców i ich przetworów jako źródła witamin, a także uświadomienie ich wartości odżywczych dla prawidłowego rozwoju. Dzieci chętnie uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach. Główną atrakcją było wykonanie przez wychowanków pysznej sałatki owocowej. Sprawiło im to wiele radości, a że zrobiły ją własnoręcznie rozbudziło w dzieciach niesamowity apetyt.

 

Innowacja pedagogiczna

      „SUPER WYCHOWANEK ŚWIETLICY”

 

 

Rodzaj innowacji: programowo – metodyczna

 

Adresaci projektu : wychowankowie świetlicy

 

Zakres innowacji

Kto jest objęty innowacją Wychowankowie świetlicy/ około 160
Zajęcia edukacyjne, które obejmuje innowacja zajęcia świetlicowe
Czas trwania 1października 2015 – 24 czerwca 2016
Przewidywane efekty właściwe zachowania, postawy i zaangażowanie wychowanków świetlicy
Sposoby ewaluacji Obserwacja pozytywnych zmian w zachowaniu wychowanków, rozmowy z rodzicami i nauczycielami – opinie o skuteczności oddziaływań wychowawczych

 

 

Innowacja pedagogiczna w formie konkursu  „Super Wychowanek Świetlicy”

Konkurs realizowany jest Świetlicy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Wieliczce.

Zasady konkursu:

1.W konkursie biorą udział wszystkie dzieci zapisane do świetlicy w danym roku szkolnym.

 1. Zasady konkursu są przedstawiane wraz z Regulaminem Świetlicy i Kontraktem ułożonym i podpisanym przez wychowanków.
 2. Wychowankowie otrzymują „cegiełki” do „złotej skrzynki” wg wcześniej przyjętych kryteriów.
 3. Podliczane cegiełek odbywać się będzie na koniec każdego miesiąca.
 4. Wychowankowie o najwyższej ilości plusów otrzymają tytuł „ Wzorowy Wychowanek w miesiącu…………”.
 5. Wyniki będą umieszczane na tablicy w sali Świetlicy.
 6. Na końcu roku szkolnego Komisja, w której skład wchodzą wychowawcy świetlicy, dokona podliczenia cegiełek oraz zdecyduje o przyznaniu tytułu „ Wzorowy Wychowanek Świetlicy” dla jednego z wychowanków.
 7. Laureat otrzyma znaczek „ Super Wychowanek Świetlicy”, dyplom oraz nagrodę Dyrektora Szkoły.
 8. Na stronie internetowej Szkoły będzie informacja o powyższym fakcie.
 9. Rodzice Laureata otrzymają list gratulacyjny.

 

Za co można otrzymać cegiełki:

 • Aktywny udział w zajęciach świetlicowych
 • Wykonywanie swoich prac samodzielnie i z niezwykłą starannością
 • Zdyscyplinowanie i zachowanie norm społecznych
 • Udział w konkursach organizowanych przez świetlicę
 • Odpowiedzialność za wyposażenie świetlicy
 • Zaangażowanie w przedstawienia i występy świetlicowe
 • Dbanie o czystość i porządek w świetlicy z własnej inicjatywy
 • Pomoc kolegom w odrabianiu zadań domowych
 • Pomoc kolegom niepełnosprawnym

 

Celem konkursu jest przestrzeganie ustalonych zasad i reguł oraz promowanie właściwych zachowań i postaw oraz

 

Nad organizacją konkursu czuwać będą wychowawcy: Anna Grabowska, Agnieszka Kapała i Anna Zając.

Osoba odpowiedzialna za wdrożenie innowacji: Anna Grabowska

Top