:::: MENU ::::

Wieści z biblioteki

  • Gru 12 / 2017
  • Możliwość komentowania Wieści z biblioteki została wyłączona

Wieści z biblioteki

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK”

Dnia 7 listopada w ramach współpracy ze świetlicą, biblioteka szkolna zaprosiła grupę „Świetliczaki 2” do uczestnictwa w zajęciach czytelniczych. Spotkanie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który przypadał w tym roku 05.11.

Zajęcia rozpoczęły się od przybliżenia postaci Walta Disneya – fenomena wśród twórców postaci bajkowych. Następnie odbył się konkurs „Jaka to melodia” – odgadywanie z jakiej bajki Disneya pochodzi prezentowany fragment muzyczny.
Kolejnym zadaniem było rozpoznanie tytułów lub postaci z bajek na podstawie wysłuchanych zagadek. Z wielkim zaangażowaniem dzieci śpiewały piosenki ,,Na wyspach Bergamutach”, „Bo fantazja, fantazja”, oraz zatańczyli do piosenki ”Taniec Kapturka”.

Ostatnią zabawą był „Magiczny kuferek” – odgadywanie za pomocą zmysłu dotyku losowanych rekwizytów oraz skojarzenie ich z bajkami z jakich pochodzą.


WYKAZ LEKCJI BIBLIOTECZNYCH
2017/2018

KLASY I
Nasza pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej – pasowanie na czytelnika.

KLASY II
Katalog ilustrowany jako forma reklamy książki z biblioteki.
Budowa książki.

KLASY III
Była sobie Astrid Lindgren…
Dlaczego warto czytać książki?

KLASY IV
Jakie informacje odczytasz z karty katalogowej?
Językowe SOS, czyli o słownikach, które są dobre na wszystko.

KLASY V
Budowa i funkcje czasopism. Moje ulubione czasopismo.
Encyklopedie – źródło wiarygodnej informacji.

KLASY VI
Współczesne źródła informacji.
Katalogowe abc – katalogi biblioteczne.

KLASY VII
Historia pisma.
Książka popularnonaukowa.

Dodatkowe zajęcia dla klas I – III
„Witamy w świecie książek…” – Moja biblioteka. Zasady zachowania.
Lekcje z elementami bajkoterapii – temat do uzgodnienia.

Dodatkowe zajęcia dla klas IV – VII
Biblioteka – ważne miejsce w życiu człowieka.
Foto Safari, czyli podróż do świata książek.
Rola czytania w życiu człowieka.


PODARUJ LEKTURĘ BIBLIOTECE”

Biblioteka Szkolna oraz Zespół do Spraw Wolontariatu SPzOI Nr 4 w Wieliczce zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji „PODARUJ LEKTURĘ BIBLIOTECE”. Celem akcji jest WZBOGACENIE KSIĘGOZBIORU o potrzebne uczniom LEKTURY.

Jeżeli posiadasz w domu DOWOLNĄ LEKTURĘ Z KLAS 1-8, przeczytałeś ją i nie jest Ci już potrzebna – przekaż ją do naszej Biblioteki. WYSTARCZY NAWET JEDNA UWOLNIONA KSIĄŻKA z własnej kolekcji. Przekazane książki będą służyć innym Czytelnikom.

Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i sympatyków książek do DOBROWOLNEGO WSPARCIA BIBLIOTEKI. Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, akcja spotka się z ŻYCZLIWYM PRZYJĘCIEM I ZAINTERESOWANIEM.

Książki można przekazywać DO KOŃCA KWIETNIA 2018 ROKU bezpośrednio do Biblioteki Szkolnej lub zostawiać na specjalnym regale przy Bibliotece wraz z opisem od kogo i ile pozycji zostało podarowanych. Lista z nazwiskami ofiarodawców zostanie zamieszczona na Tablicy Akcje Czytelnicze w Szkole na HONOROWEJ LIŚCIE DARCZYŃCÓW BIBLIOTEKI. Można także zastrzec sobie anonimowy udział w akcji.

Za wszystkie dary już dziś SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Top