Ukryte talenty z klas I-III

• Mar 23 / 2019
  • Możliwość komentowania Ukryte talenty z klas I-III została wyłączona

Ukryte talenty z klas I-III

Niektórzy mówią, że szkoła zabija talenty, ale u nas jest inaczej, nasza jest kuźnią talentów, nagrodzoną certyfikatem „Mistrz Odkrywania Talentów’’. Hasłem tegorocznej Gali Talentów w klasach I – III były „Ukryte Talenty”. Symboliczne nazwy talentów ukryte były w kolorowych balonach wkomponowanych w dekorację, które uczniowie wraz z prowadzącym Januszem Łopuchem przebijali wielkim ołówkiem. Jako pierwszy został przebity balon z napisem TANIEC. Przegląd taneczny rozpoczęły dziewczynki z dwóch grup baletowych, następnie w rytmie walców, cha chy i rock and rola po sali płynęli w eleganckich strojach Maciej Czajka z kl.2a z partnerką Leną, a we własnym układzie tańca współczesnego zaprezentowała się Julia Furtak z 2c. Kolejnym talentem prezentowanym podczas Gali było aktorstwo. Obejrzeliśmy fragment przedstawienia kl. 1c „Baśniowy ambaras” przygotowany przez panie Beatę Słupską i Martę Drozdek oraz wysłuchaliśmy autorskiego opowiadania Michała Szlęka „Historia warzywniaka”. Najliczniej reprezentowany był talent muzyczny. Na klarnecie grała Zofia Kaczmarczyk z 1c, na skrzypcach Michał Bartela z 2d, na pianinie grał Jakub Gałek z 2a, Katarzyna Malawska z 2b i Zofia Szarkowska z 1a.  Talent wokalny zaprezentowały: Emilia Bierzało 1c, Kaja Wiśniewska 3b, Julia Rynduch 2c, Magda Bijak, Emilia Kuroń, Lena Frońska i Zofia Sokołowska z 2e oraz Wiktoria Janik, Julia Chwaja, Maja Janeczek i Zuzanna Gajda z 2b.  Duet Maja Korpak i Paulina Giżycka pięknie zaśpiewały „Miasto 44”. Pełen uroku był występ sióstr Emilii – grającej na gitarze i śpiewającej Natalii Staśko. Podczas tegorocznego przeglądu nie zabrakło również talentu lingwistycznego. Piosenki w języku angielskim śpiewały uczennice Wiktoria Pietras z 2a oraz Amelia Michalik i Maja Marcinkiewicz z 3c. Wisienką na torcie okazały się pokazy sportowe. Oglądaliśmy pokaz grupy karate trenującej pod kierownictwem p. Jarosława Hebdy. Z zapartym tchem podziwialiśmy występ chłopców: Adama, Jasia, Daniela, Dawida i Krystiana, uczęszczających na zajęcia gimnastyczne Klubu Gimnazjon oraz ich trenera Tomasza Będkowskiego.

Wzrok przykuwały prace uczniów utalentowanych plastycznie, a także galeria wykonanych przez każdą z klas fotografii zwiastunów wiosny.

Na zakończenie klasy 1a,1b, 1c brawurowo wykonały piosenkę „Nie bój się chcieć” z elementami języka migowego. Była to piękna i wzruszająca puenta. Każdy ma jakiś talent, ale trzeba chcieć go w sobie odkryć i pielęgnować, poprzez wytrwałe ćwiczenia. Ta wytrwałość w dążeniu do celu czyni Mistrza z osoby utalentowanej.

Talenty w tym roku odkrywali: Sabina Suruło, Magda Baran, Magda Jastrzębska, Agnieszka Kosińska oraz utalentowany konferansjer – Janusz Łopuch. Galerię prac plastycznych przygotowały Joanna Ziajka i  Karolina Szczęsny.

zdjęcia: http://sp4wieliczka.pl/aktualnosci/galeria/nggallery/wszystkie/Gata-Talent%C3%B3w-kl.-1-3