Tydzień pełen wrażeń

• Lut 18 / 2019
  • Możliwość komentowania Tydzień pełen wrażeń została wyłączona

Tydzień pełen wrażeń

12 lutego odbyła się II Olimpiada Zimowa realizowana w ramach działań zespołu ds. promowania integracji w szkole. Uczniowie klas I – III mieli okazję zmierzyć się z różnymi zadaniami sportowymi a tym samym sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Zawody sportowe rozpoczęła Pani Dyrektor Agata Głowacka zapalając symboliczny znicz. Stanowiska sportowe dostosowane były do możliwości uczniów. Pokonywać je mogły również dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Całości towarzyszyła zabawa połączona z muzyką i żywym dopingiem uczniów klas starszych. Na zakończenie każde dziecko zostało wyróżnione medalem i upominkiem. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Janusza Łopucha za przeprowadzenie Olimpiady, Pani Dorocie Badoń za czuwanie nad bezpieczeństwem oraz Pani Karolinie Gizie za doping.

Kolejnym niezwykłym dniem był IV Przegląd Poezji „Zaczarowane wersy”, który w tym roku odbył się w dniu zakochanych. W atmosferę tego wyjątkowego dnia uczniowie zostali wprowadzeni wierszem o miłości, po którym uczniowie wspólnie starali się odpowiedzieć na pytanie „Co to jest miłość?”. Odpowiedzi można było znaleźć w prezentowanych przez nich wierszach. Wspierani przez swoich kolegów i koleżanki uczniowie pokonywali swój stres i nieśmiałość czemu sprzyjała przyjazna atmosfera szkolnej biblioteki. Wielokrotnie na twarzach publiczności pojawiało się wzruszenie i zachwyt. Za swoje prezentacje wszyscy, oprócz gromkich braw, otrzymali z rąk Pań Dyrektor dyplom i drobny upominek. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim pedagogom specjalnym za przygotowanie uczniów do tych wyjątkowych występów oraz Pani Alicji Pankiewicz za stworzenie wyjątkowej atmosfery, która jest obecna w bibliotece szkolnej.