Turnieju Pięknego Czytania

• Lut 22 / 2019
  • Możliwość komentowania Turnieju Pięknego Czytania została wyłączona

Turnieju Pięknego Czytania

27 lutego 2019 roku (środa) odbędzie się etap szkolny „Turnieju Pięknego Czytania” dla klas IV – VIII. Konkurs rozpocznie się o godzinie 12.55 w bibliotece szkolnej.

Regulamin konkursu:

1. Uczestnicy występujący w dwóch kategoriach wiekowych (kl. IV-VI i kl. VII-VIII) prezentują dwa fragmenty prozy:
• pierwszy – wybrany przez ucznia i przygotowany wcześniej,
• drugi – wybrany przez organizatorów, ten sam dla wszystkich uczestników; na jego przygotowanie uczeń będzie miał 10 minut.
2. Prezentowanie tekstów nie powinno trwać dłużej niż 2 minuty!
3. Oceniane będą:
• płynność czytania i dykcja (punktacja 0 – 5),
• interpretacja tekstu (punktacja 0 – 5).
4. Laureaci nagrodzeni zostaną książkami.
5. Zdobywcom trzech pierwszych miejsc w klasach IV-VI i klasach VII-VIII przysługuje prawo reprezentowania szkoły w etapie gminnym, który odbędzie się 6 marca 2019r. o godz. 9.00. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce.

Nauczycieli polonistów lub wychowawców prosimy o wytypowanie z każdej klasy jednego ucznia i zgłoszenie organizatorom do 25 lutego 2019 roku.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Organizatorzy:
Małgorzata Jastrzębska, Alicja Pankiewicz.