Szlachetna Paczka

• Gru 15 / 2011
  • Możliwość komentowania Szlachetna Paczka została wyłączona

Szlachetna Paczka

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, zgodnie z naszą chrześcijańską tradycją sprawiają, że czasem nawet najbardziej skamieniałe serca, zaczynają pulsować miłością i przebaczeniem. Korzystając z tej okazji, wzorem ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, na przełomie listopada i grudnia Samorząd Uczniowski postanowił znaleźć w naszej szkolnej społeczności kogoś, kto dotknięty losem, bardziej niż inni potrzebuje pomocy. 3 grudnia w naszej wielickiej SSP nr 4 zakończona została zbiórka pieniędzy na naszą lokalną „Szlachetną Paczkę”. Inicjatorem akcji był „Mały Samorząd”. Kwota, którą zebraliśmy to 387zł. Zgodnie z potrzebami rodziny, która w naszej szkole została adresatem paczki, zakupione zostały kurtki zimowe dla dzieci, plecaki, przybory szkolne, środki czystości, pościel, konserwy mięsne, mąka, cukier, olej i słodycze.
Sama paczka została przygotowana 8 grudnia przez uczniów z samorządu. Radość i zaangażowanie jakie uczniowie włożyli w akcję zaowocowały najpiękniejszym momentem całego przedsięwzięcia, którym było oczywiście przekazanie paczki w dniu 10 grudnia potrzebującej rodzinie.
Naśladujmy takie okazje, niech staną się tradycją niosąc radość i szczęście tym, na których twarzach częściej gości smutek i łzy niż uśmiech, szczególne jeżeli dotyka to dzieci. Magia świąt wymaga ciągłego dokładania miłości i radości jak ogień w kominku, który wesoło strzela w wigilię. Jeżeli przestaniemy dokładać paliwo, ogień wygaśnie i dla tych dzieci Boże Narodzenie straci magię, którą ma dla nas!