Samorząd Uczniowski

• Lis 08 / 2013

Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski pracuje w oparciu o plan opracowywany i zatwierdzany po wyborach, które odbywają się we wrześniu.  Biorą w nich udział wszyscy uczniowie klas IV-VI, którzy wybierają swoich przedstawicieli.  Wybory poprzedza kampania wyborcza, podczas której na przygotowanych plakatach lub na specjalnym apelu  kandydaci do SU prezentują swoje sylwetki oraz pomysły i propozycje, które chcieliby wprowadzić w życie szkoły.

Samorząd prowadzi swoje działania poprzez organizowanie zebrań, pracę komisji, współpracę z samorządami klasowymi oraz  nauczycielami.

Obecność  SU jest widoczna w naszej szkole w wielu aspektach jej funkcjonowania.

W roku szkolnym 2015/2016 skoncentrowana była wokół następujących obszarów:

1. Akcje charytatywne:
    • przygotowanie cegiełek i przeprowadzenie kwesty na ratowanie zabytków wielickiego cmentarza (z inicjatywy uczniów),
    • Góra Grosza,
    • zbiórka darów dla zwierząt ze schroniska,
    • wsparcie finansowe świetlicy socjoterapeutycznej w naszej szkole, w ramach współpracy z pedagogiem.
  1. Koordynacja imprez i uroczystości szkolnych:
    • przygotowanie pocztu sztandarowego oraz jego udział w uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych,
    • obsługa sprzętu muzycznego i nagłośnienia,
    • organizowanie dyskotek szkolnych,
    • organizowanie apeli porządkowych.
  1. Konkursy:
    • konkurs plastyczny „Prawa dziecka widziane moimi oczami”,
    • konkurs na najładniejszą bożonarodzeniową gazetkę klasową,
    • konkurs na najciekawszy wiersz i najlepsze zadanie matematyczne o 1% podatku na rzecz naszej szkoły.
  1. Pozostałe:
    • współudział w przygotowaniu i przeprowadzeniu Obchodów II Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka – współpraca z pedagogiem szkolnym oraz Małym Samorządem,
    • koordynowanie akcji „1% podatku dla naszej szkoły”,
    • prezentacja oraz wystąpienie przedstawicieli SU nt. 1% podatku dla szkoły, podczas zebrania z rodzicami,
    • sprzedaż szkolnej gazetki podczas zebrań z rodzicami,
    • całoroczna opieka nad zabytkowym nagrobkiem na wielickim cmentarzu,
    • prowadzenie akcji „Szczęśliwy numerek”,
    • organizacja giełdy podręczników.

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
w roku szkolnym 2016/2017