Szkoła pełna innowacji

• Gru 03 / 2014
  • Możliwość komentowania Szkoła pełna innowacji została wyłączona

Szkoła pełna innowacji

Rok  szkolny 2014/2015 jest niezwykle innowacyjny. W ostatnim czasie zostały wdrożone dwie innowacje pedagogiczne, a w kolejnych miesiącach zostaną wprowadzone jeszcze dwie. Innowacją, która jest realizowana od początku roku szkolnego, jest „Droga do Talentowa”, której główne obszary oscylują wokół rozwijania talentów uczniów. Kolejną innowację stanowi projekt „Moja przerwa”, którego celem jest zapewnienie uczniom aktywnych, bezpiecznych i urozmaiconych form spędzania długiej przerwy. Innowacją, która będzie wprowadzana od stycznia 2015 r. jest projekt „Wszystko wiem, czyli nowe taktyki do szkolnej praktyki”. Jej celem jest wykorzystanie strategii  oceniania kształtującego w codziennej praktyce dydaktycznej nauczycieli, w wybranych klasach. Ostatnią innowacją, wdrażaną od stycznia 2015r. jest  nowatorski program omawiania lektury J.R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, noszący tytuł „Hobbit, czyli wyprawa po smoczy skarb”. Jej celem jest aktywne omawiania dzieła literackiego w oparciu o metody utożsamiania się z bohaterami powieści i sytuacjami, w których się znaleźli.

Wszystkie innowacje, jakie są wdrażane w naszej szkole, są autorskim dziełem  nauczycieli, którzy pragną jak najbardziej unowocześnić i uatrakcyjnić ofertę dydaktyczną szkoły. Projekty innowacji, zawierające opis wdrażanych działań, dostępne są u Dyrektora Szkoły.