System pracy z uczniem zdolnym – zarys

• Sty 15 / 2014
  • Możliwość komentowania System pracy z uczniem zdolnym – zarys została wyłączona

System pracy z uczniem zdolnym – zarys

Nasza szkoła realizuje szereg działań w ramach projektu ,,Odkrywamy talenty” oraz ,,Rozwijamy zdolności najmłodszych uczniów w szkole”. Głównym celem tych działań jest rozpoznawanie, rozbudzanie oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień wszystkich uczniów, tworzenie warunków do osiągania sukcesów na miarę możliwości każdego z nich, a także promowanie talentów na terenie szkoły i w środowisku lokalnym.

W celu zorganizowania pracy został stworzony i wdrożony System Pracy z Uczniem Zdolnym. Zawiera on opis planowych, systematycznych i uporządkowanych działań, jakie podejmowane są w naszej placówce.
Mając na uwadze stymulowanie rozwoju poznawczego uczniów, w naszej szkole są organizowane Dni Rozwoju Talentów (Dzień Przyrodnika, Dzień Poligloty, Dzień Matematyka, Dzień Recytatora i Humanisty, Dzień Teatru, Dzień Muzyka, Dzień Sportu).Każdy z tych dni umożliwia uczniom twórczy i wszechstronny rozwój oraz aktywne współuczestniczenie w procesie edukacji.
Wielkim wyróżnieniem, wynikającym z docenienia różnorodnych działań podejmowanych w pracy z uczniami zdolnymi, jest umieszczenie naszej szkoły na mapie „Szkół Odkrywców Talentów” . Tytuł ten, to źródło ogromnej satysfakcji dla naszych nauczycieli, ale także impuls do dalszej pracy i realizacji wielu kreatywnych pomysłów.