:::: MENU ::::

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

  • Cze 15 / 2006
  • Możliwość komentowania SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW została wyłączona
Aktualności

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

W roku szkolnym 2005/2006 po raz czwarty został przeprowadzony Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy pod hasłem „Ile matematyki jest we wszechświecie”, którego zleceniodawcą był Małopolski Kurator Oświaty. Cele konkursu to między innymi:
– Popularyzacja przedmiotów ścisłych
– Rozwijanie zainteresowań matematyczno-przyrodniczych uczniów oraz motywowanie ich do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności
– Promowanie najlepszych osiągnięć uczniów oraz wyłanianie młodych talentów
Konkurs odbył się trzyetapowo:
– Etap szkolny (28.11.2005), w którym wzięło udział ponad 13 tysięcy uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego
– Etap rejonowy (16.01.2006), w którym uczestniczyło około 850 uczniów z najwyższą ilością punktów na etapie szkolnym
– Etap wojewódzki (6.04.2006), w którym wzięło udział 250 uczniów z najwyższymi wynikami na etapie rejonowym
Etap rejonowy odbywał się w 10 komisjach, spośród których jedna miała miejsce w SSP4. Przewodniczyła jej pani Teresa Kowal. Gościliśmy 106 uczniów z powiatów: krakowskiego ziemskiego, miechowskiego, proszowickiego i wielickiego.
Finał konkursu odbył się w SP nr 1 w Skawinie. Laureatami zostało 60 uczniów, którzy (w etapie wojewódzkim) uzyskali najlepsze wyniki. Wśród tej „sześćdziesiątki” znalazł się uczeń klasy VI b SSP nr 4 –Jakub Hojoł.
Do udziału w konkursie przygotowały go pani Lidia Sałabun i pani Janina Rachwał. Nagrodą dla wszystkich laureatów, oprócz dyplomów i pamiątkowych statuetek, było zwolnienie ze sprawdzianu po klasie szóstej – z maksymalną ilością punktów.
Uroczyste zakończenie konkursu, połączone z wręczeniem nagród, dyplomów, podziękowań dla nauczycieli przygotowujących uczniów oraz bardzo interesującym programem artystycznym, przygotowanym przez uczniów SP nr 1 w Skawinie odbyło się w hali widowiskowo-sportowej w Skawinie.
Matematyczno-przyrodniczy sukces Jakuba Hojoła to nie jedyne osiągnięcie uczniów naszej SSP nr 4 w ostatnim czasie. Niedawno odbył się w Wieliczce Gminny Konkurs Informatyczny, w którym nasi uczniowie również znaleźli się na podium:
– 1 miejsce: Grzegorz Kapusta i Karol Bromblik (wspólna praca)
– 3 miejsce: Jakub Szymski
W powiatowych eliminacjach konkursu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” drużyna w składzie: Grzegorz Kapusta, Mariusz Kuduk i Sławomir Łukasik, zajęła pierwsze miejsce i reprezentowała powiat wielicki w eliminacjach wojewódzkich, gdzie zajęła miejsce piąte. W rywalizacji indywidualnej tego konkursu Sławek Łukasik zajął 3 miejsce.
Zwycięzcą Powiatowego Konkursu Recytatorskiego został Grzegorz Czajkowski, również uczeń naszej szkoły.
Na koniec nie może zabraknąć kilku słów o osiągnięciach sportowych, reprezentacja naszej szkoły zajęła 3 miejsce w Sztafetowym Biegu Przełajowym w ramach Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Top