:::: MENU ::::

Spotkanie z policjantką

  • Paź 10 / 2018
  • 0
Aktualności

Spotkanie z policjantką

W minionym tygodniu, w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantką, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły. Głównym tematem tego spotkania było bezpieczeństwo a także utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego. Policjantka rozmawiała  z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta. Przypomniała również podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyła, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przy ubraniu oraz jakie są podstawowe numery alarmowe i jak odpowiedzialnie z nich korzystać. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Chętnie zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na koniec uczniowie podziękowali policjantce za przybycie. Mamy nadzieję, że spotkanie z naszym gościem zaowocuje bezpiecznymi zachowaniami naszych uczniów w ruchu drogowym.

zdjęcia: http://sp4wieliczka.pl/aktualnosci/galeria/nggallery/wszystkie/Spotkanie-z-policjantk%C4%85

Zostaw komentarz

Top