:::: MENU ::::

Spotkanie z Policjantem w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”

  • Paź 11 / 2017
  • 0
Aktualności

Spotkanie z Policjantem w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”

W czwartek 5 października br. w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” uczniowie klas pierwszych mieli okazję gościć w szkole przedstawicieli z Powiatowej Komendy Policji w Wieliczce. Podczas spotkania Policjanci przypominali najmłodszym uczniom naszej szkoły o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących podczas przemieszczania się po drogach oraz o obowiązku noszenia przez dzieci odblasków. Policjanci zaprezentowali również elementy swojego stroju służbowego oraz sprzęt niezbędny w codziennej pracy. Uczniowie mieli okazję zadać Policjantom wiele pytań dotyczących bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym oraz zadań, które na co dzień wykonują.

Wszyscy pierwszoklasiści przywitali swoich gości ubrani w odblaskowe elementy, pokazując w ten sposób, że wiedzą jak ważne jest noszenie odblasków przez pieszych. Mamy nadzieje, że będzie to stały element ich codziennej garderoby, zawsze wtedy, kiedy będą poruszać się po drogach.
Rodziców zachęcamy natomiast do dawania przykładu swoim pociechom i przypominania dzieciom o konieczności noszenia odblaskowych elementów.

Zostaw komentarz

Top