:::: MENU ::::

Spotkanie z pisarką – Renatą Piątkowską

  • Cze 27 / 2019
  • Możliwość komentowania Spotkanie z pisarką – Renatą Piątkowską została wyłączona
Aktualności

Spotkanie z pisarką – Renatą Piątkowską

17 czerwca 2019 roku gościliśmy w naszej szkolę pisarkę – p. Renatę Piątkowską oraz osoby towarzyszące: p. Elżbietę Malwinę Kożurno – manadżer pisarki i p. Katarzynę Sowę – Lewandowską z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce. Spotkanie odbyło się w bibliotece szkolnej, adresowane było do uczniów klas V – VIII.

Motywem przewodnim była opowieść pisarki o ratowaniu przez Irenę Sendlerową żydowskich dzieci z warszawskiego getta podczas II wojny światowej. Opowiada o tym książka Renaty Piątkowskiej „Wszystkie moje mamy”. Uczestnicy spotkania z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali opowieści pisarki przeplatanej pięknym czytaniem fragmentów wspomnianej książki w wykonaniu p. Kożurno. Była to wartościowa lekcja historii z głównym przesłaniem, że największą wartością jest dobro i pragnieniem, aby tragiczne doświadczenie wojny już nigdy się nie powtórzyło. Na zakończenie autorka podpisywała swoje książki.

Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z kierownikiem Działu dla Dzieci i Młodzieży wielickiej biblioteki – p. Pauliną Wandas, której serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy spotkania:
Małgorzata Jastrzębska
Alicja Pankiewicz

zdjęcia: http://sp4wieliczka.pl/aktualnosci/galeria/nggallery/wszystkie/Spotkanie-z-pisark%C4%85-%E2%80%93-Renat%C4%85-Pi%C4%85tkowsk%C4%85

Top