Spotkanie z pisarką Ewą Stadtmuller

• Mar 28 / 2019
  • Możliwość komentowania Spotkanie z pisarką Ewą Stadtmuller została wyłączona

Spotkanie z pisarką Ewą Stadtmuller

Klasy drugie i trzecie miały możliwość spotkać się w szkolnej bibliotece z pisarką, autorką wielu książek i wierszy dla dzieci, Ewą Stadtmuller. Pani Ewa opowiadała, jak powstają książki, skąd bierze pomysły na ich tematykę. Uczniowie mieli możliwość samodzielnie dobierać rymy i bawić się w tworzenie wierszy. Dowiedzieli się jaką drogę przechodzi dzieło od autora do czytelnika, jacy ludzie biorą udział w procesie powstania książki. Na zakończenie pisarka podpisywała swoje książki. Uczniowie każdej grupy brali udział w konkursie na rymowanki, a nagrodą była książka przeznaczona dla naszej biblioteki. Mamy nadzieję, że spotkanie ze znaną autorką książek dla dzieci wpłynie pozytywnie na poziom czytelnictwa.

zdjęcia: http://sp4wieliczka.pl/aktualnosci/galeria/nggallery/wszystkie/Spotkanie-z-pisark%C4%85-Ew%C4%85-Stadtmuller