Spotkania autorskie z Ewą Stadtmüller.

• Cze 07 / 2022
  • Możliwość komentowania Spotkania autorskie z Ewą Stadtmüller. została wyłączona

Spotkania autorskie z Ewą Stadtmüller.

2 czerwca 2022 roku w budynku głównym Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieliczce oraz w filii w „Solnym Mieście” odbyły się spotkania autorskie z Ewą Stadtmüller – autorką opowiadań, bajek, wierszy, scenariuszy teatralnych, książeczek o charakterze edukacyjnym dla dzieci oraz laureatką wielu prestiżowych nagród. Spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas I-III, ale pozostali uczniowie mogli także w nim uczestniczyć dzięki relacji na żywo transmitowanej przez Facebooka naszej szkoły.

Podczas spotkania Pani Ewa zaangażowała najmłodszych we wspólną zabawę w rymowanie
i zgadywanie. Uczniowie chórem dopowiadali treść wybranych wierszy z klasyki literatury dziecięcej. Występ pisarki uatrakcyjniły przyniesione przez nią rekwizyty – pacynki repezentujące poszczególne postacie z bajek. Miłym akcentem był spontanicznie zorganizowany konkurs na najciekawsze pytanie skierowane do pisarki. Dzieci ochoczo wcieliły się w rolę reporterów, a najciekawsze pytanie zostało nagrodzone książką Pani Ewy Stadtmüller – „Heca i inni”. Najnowszą książkę pisarki „Zagadki, wierszyki, ciekawostki o Krakowie” otrzymała także nasza szkolna biblioteka!

Występ pisarki został nagrodzony gromkimi brawami. Po spotkaniu uczestnicy mieli możliwość zakupić książki autorki i poprosić o dedykację. Wesoła kolejka do Pani Ewy zdawała się nie mieć końca.