• Mar 15 / 2013
  • Możliwość komentowania „Salon sześciolatków” w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Wieliczce została wyłączona

Dnia 14 III 2013 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4w Wieliczce odbył się „Salon Sześciolatków „ pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka pana Artura Kozioła.
W ramach spotkania z rodzicami nasza szkoła zaprezentowała dotychczasowe działania, jakie zostały podjęte w celu jak najlepszego przygotowania się do przyjęcia dzieci sześcioletnich.
Scenariusz spotkania obejmował:
– Wprowadzenie w tematykę spotkania przez dyrektora szkoły – p. M. Zadrozniak
– Prezentacje multimedialną „Prawo oświatowe a edukacja dzieci sześcioletnich” poprowadzoną przez nauczycieli oddziału przedszkolnego p. M. Drozdek i p. K. Rutkę
– Dobre praktyki w naszej szkole – „ Korzyści uczniów rozpoczynających naukę w wieku 6 lat „- na podstawie własnych doświadczeń zawodowych – wystąpienie nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej p. S. Kapeć pracującego w klasie 6-latków od ubiegłego roku szkolnego
– Projekcja autorskiego filmu „ Sześciolatek w naszej szkole „
– Prezentacja osiągnięć artystycznych uczniów sześcioletnich .
Dyrektor szkoły p. M. Zadrożniak zaproponowała rodzicom pomoc w podjęciu decyzji o rozpoczęciu edukacji szkolnej swoich dzieci poprzez możliwość wstępnej diagnozy rozwoju psychomotorycznego przeprowadzanej przez pedagoga szkolnego a także obserwacji dziecka w grupach „zerówkowych „ przez wychowawców .
Po prezentacjach nadszedł czas na pytania i odpowiedzi udzielane przez dyrektora szkoły
p. M. Zadrożniak.
Ponadto rodzice mieli możliwość indywidualnych konsultacji z pracownikami Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieliczce ( psychologiem i logopedą), którzy zostali zaproszeni do szkoły. Na koniec spotkania każdy z rodziców otrzymał ulotkę „Właściwości rozwojowe i kompetencje, jakie powinno posiadać dziecko rozpoczynające naukę” przygotowaną przez pedagoga szkolnego p. D. Michałowicz i pedagoga specjalnego p. M. Drozdek.
Rodzice dzieci sześcioletnich mieli okazję przekonać się, że w naszej szkole ich dzieci znajdą się pod troskliwą opieką kompetentnych nauczycieli, przygotowanych do pracy z dzieckiem młodszym.