Rozśpiewane Jasełka

• Gru 21 / 2019
  • Możliwość komentowania Rozśpiewane Jasełka została wyłączona

Rozśpiewane Jasełka

W magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas klasy 3a,3b i 3c wyjątkowymi Jasełkami, przygotowanymi przez wychowawców: Magdalenę Jastrzębską, Ewę Jop, Joannę Ziajkę, Annę Pietras i Magdalenę Dygę.  Inscenizacja była pełna humoru, śpiewu i tańca. Na scenie pojawili się tradycyjnie aniołowie, pasterze, Trzej Królowie i Maria z Józefem, a także dekorujące choinkę w rytm pastorałki krakowianki. Nie zabrakło symbolicznego nawiązania do wielkich serc uczniów naszej szkoły. W nastrojowej dekoracji pięknie brzmiały kolędy śpiewane zarówno przez wszystkich uczniów, jak i te  w interpretacji solowej „Mizerna cicha” śpiewana przez Julkę Rynduch i „Maleńka miłość” w wersji Kasi Malawskiej, odtwórczyni roli Marii. W absolutnej ciszy widzowie wysłuchali pastorałki, którą na pianinie wspaniale zagrał Ignacy Pietras. Aby nie zanudzić widzów, podniosła atmosfera była przeplatana elementami humorystycznymi – część aniołów tańczyła z mopami, sprzątając szopkę, młode aniołki goniły archaniołów na hulajnogach. Kulminacyjnym akcentem była przepięknie zaśpiewana pastorałka, której refren niech będzie przesłaniem dla wszystkich:

„Kto wie, czy za rogiem, nie stoi anioł z Bogiem

I warto mieć marzenia, doczekać ich spełnienia”.