ROK SZKOLNY 2019/2020

• Wrz 26 / 2019
  • Możliwość komentowania ROK SZKOLNY 2019/2020 została wyłączona

ROK SZKOLNY 2019/2020

Rozpoczął się szczególny rok szkolny. Po roku trudnej pracy w dwóch budynkach, wreszcie uczniowie wszystkich klas będą mogli wspólnie uczyć się w jednym, nowym budynku szkoły.  Obecna powierzchnia całego budynku szkoły to 5000 metrów kwadratowych. Nowa, dobudowana część szkoły to ponad 1500m2 powierzchni, gdzie po wakacjach na uczniów czekają przestronne sale lekcyjne, świetlica, stołówka pracownia muzyczno – plastyczna oraz nowoczesne szatnie. Obecnie w szkole uczy się ponad 800 dzieci w 42 oddziałach. Zatrudnionych jest 120 nauczycieli oraz 30 pracowników administracji i obsługi. Dzięki temu, że nauka w przeważającej większości odbywa się na ranną zmianę uczniowie mogą po lekcjach uczęszczać na rozmaite zajęcia rozwijające  ich zdolności, pasje i zainteresowania, prowadzone w małych grupach przez szkolnych nauczycieli. Jest również możliwość korzystania z całej gamy zajęć prowadzonych przez firmy zewnętrzne. Uczniom mającym różnego rodzaju trudności szkoła stworzyła możliwość wyrównywania braków. Młodsze dzieci z radością będą korzystać z nowego placu zabaw.

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego Pani Dyrektor Agnieszka Myślak przedstawiła również wyniki zeszłorocznych egzaminów uczniów klas ósmych. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki, plasując się w wysokim siódmym staninie, ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych przekroczyli średni wynik powiatu, gminy i województwa.

Nowy budynek, nowa jakość pracy w szczególnym roku szkolnym, w którym Szkoła w Krzyszkowicach, a obecnie Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Wieliczce świętuje 120 lecie swojego istnienia.