:::: MENU ::::

RADOSNE DYKTANDO 2022.

  • Cze 20 / 2022
  • Możliwość komentowania RADOSNE DYKTANDO 2022. została wyłączona
Aktualności

RADOSNE DYKTANDO 2022.

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Erazma Józefa Jerzmanowskiego w Wieliczce co roku przeprowadzane jest dyktando, wyłaniające mistrza ortografii w danym roku. Do rywalizacji startują uczniowie klas IV-VIII.

Umiejętność poprawnego pisania, stosowania reguł ortografii i zasad interpunkcji nie jest sprawą prostą, o czym przekonał się zapewne każdy uczeń szkoły podstawowej. Niewielu jest takich, którzy potrafią pisać bezbłędnie lub usterki ortograficzne pojawiają się w ich pracach sporadycznie.

Także w tym roku chętni uczniowie rywalizowali między sobą. Dyktando pisało niemal 20 osób. Mimo iż grupa była zróżnicowana wiekowo, prace pokazały, że nawet młodsi uczniowie mogą być mistrzami ortografii.

Gratulujemy wszystkim, którzy przystąpili do rywalizacji, a w szczególności najlepszym:
Mateuszowi z klasy V e – I miejsce,
Arturowi z klasy VII b – II miejsce,

Kamilowi z klasy VIII d – III miejsce.

Top
Wielkość czcionki
Kontrast