• Paź 31 / 2016
  • Możliwość komentowania Rada Rodziców została wyłączona

WSPIERAMY…

Rada rodziców podczas spotkania z Dyrekcją Szkoły poruszyła problem progu edukacyjnego między trzecią, a czwartą klasą.

Uczniowie klas czwartych po wakacjach wkraczają w inną, nieznaną im rzeczywistość szkolną. Spotykają się z nowym wychowawcą, pojawiają się nowi nauczyciele, przedmioty. Lekcje odbywają się w różnych klasach. Od uczniów wymaga się odrabiania zadań, utrwalania wiedzy i przygotowania do zajęć z każdego przedmiotu. W związku ze zmianami część uczniów nie potrafi sprostać obowiązkom szkolnym. Pojawiają się problemy z brakiem umiejętności uczenia się, brakiem systematyczności czy organizowania sobie czasu.

Rodzicom i nauczycielom zależy na wsparciu uczniów klas IV, dlatego szkoła podjęła w tej kwestii współpracę z poradnią psychologiczno-pedagogiczną.  Dla uczniów klas III i IV zostaną przygotowane warsztaty wspomagające ich w sprostaniu nowym, szkolnym warunkom. Rada rodziców pragnie, aby tego rodzaju inicjatywa stała się stałym elementem pomocy dla kolejnych roczników czwartoklasistów. Dlatego też, w razie potrzeby, będziemy wspierać działania w tym zakresie.

Jeżeli dostrzegają Państwo inne obszary w których możemy wpierać Nasze Dzieci prosimy o kontakt: radarodzicowsp4wieliczka@gmail.com

———————————————————————————————————————————————————————-

Odnowiona biblioteka szkolna już działa !

W dniu 25 listopada odbyło się uroczyste otwarcie szkolnej biblioteki połączone z wydarzeniem „Noc z baśniami”. Rada rodziców sfinansowała i zorganizowała poczęstunek dla zaproszonych gości i dzieci spędzających noc w szkole.

Dziękujemy rodzicom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

———————————————————————————————————————————————————————–

27 października odbył się w szkole Dzień Odkrywcy Przyrody. Podczas wspólnych zajęć dzieci wykonywały eksperymenty i doświadczenia, zdobywały wiedzę o otaczającym świecie. Uczestnicy otrzymali słodycze i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

———————————————————————————————————————————————————————–

W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” Rada Rodziców zakupiła dla uczestników konkursów: „Odblaskowe wersy”, „Odblaskowy pochód”, Odblaskowa dyskoteka”, konkursu wiedzy o ruchu drogowym i konkursu plastycznego nagrody.
Pamiętajmy o bezpieczeństwie Naszych dzieci, przypominajmy im o noszeniu odblasków.

DRODZY RODZICE,

Rada Rodziców to miejsce gdzie spotyka się pasja, kreatywność, zaangażowanie i przede wszystkim chęć poświęcenia dla drugiego człowieka. To już połowa sukcesu, a druga to Państwa hojność, dzięki, której możemy wcielać w życie nowe pomysły. Możemy wspomóc Szkołę w jej działaniach, które przecież skierowane są właśnie do NASZYCH DZIECI.

W trwającym roku szkolnym chcielibyśmy jeszcze aktywniej włączyć się w życie i funkcjonowanie szkoły. Zachęcić do współpracy wszystkich rodziców i brać udział w życiu społeczności lokalnej.

Jako Rada Rodziców będziemy wspierać wiele inicjatyw takich jak:

• organizacja Kiermaszu Świątecznego,
  • współorganizacja Dnia Rodziny i Radości,
  • współfinansowanie modernizacji placu zabaw i altany,
  • zakup książek do biblioteki szkolnej,
  • wspieranie świetlicy szkolnej,
  • dofinansowanie do wyjazdów uczniów wymagających wsparcia na „zieloną szkołę” i wycieczki klasowe,
  • sfinansowanie zakupu nagród dla uczestników konkursów szkolnych,
  • zakup nagród dla uczniów wyróżniających się w nauce i sporcie,
  • pomoc dla kół zainteresowań.

Ważne jest zaangażowanie nas wszystkich w tą działalność, dzięki której każdy dzień naszego dziecka w Szkole może być naprawdę radosny i pełen nowych doświadczeń.

To my wszyscy tworzymy tą – SZKOLNĄ CODZIENNOŚĆ i dlatego dzielmy się każdym nowym pomysłem. Ucieszy nas każda nowa inicjatywa jak również uwagi, które pozwolą poprawić istniejące już rozwiązania.

Piszcie do nas na adres: radarodzicowsp4wieliczka@gmail.com

Rada Rodziców może wspierać Szkołę w codziennym życiu tylko dzięki Rodzicom, ich zaangażowaniu, poświęceniu oraz pomocy finansowej – poprzez wpłatę na fundusz Rady Rodziców.

Wpłaty możecie Państwo dokonywać:

• na konto nr 55861900060011020085850001
  • do skarbników w klasie
  • do przedstawicieli Rady Rodziców w klasie.

PREZYDIUM RADY RODZICÓW

Prezydium Rady Rodziców na rok szkolny 2016/2017