:::: MENU ::::

Promil to zły pasażer

  • Sty 15 / 2014
  • 0
Aktualności

Promil to zły pasażer

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do kampanii społecznej – No promil-No Problem.
Autorzy kampanii chcą bezpieczniejszych dróg, po których chodzą nasze dzieci, po których jeździmy, aby wsiadający”za kółko, był trzeźwy – bo życie naszych bliskich jest ważniejsze niż chwilowa przyjemność promilowego kierowcy, chcą pomagać młodym ludziom dostrzegać wartość odpowiedzialności i wzbudzać refleksję na temat tego, co w życiu ważne oraz świadomie kierować swoim życiem.

W ramach realizacji kampanii uczniowie i nauczyciele podjęli szereg działań:

-Realizację zajęć z uczniami na podstawie bajek bezpromilowych oraz opracowanych do nich scenariuszy

-Przeprowadzenie szkolnego konkursu w klasach 0-VI na Transparent uliczny

-Przeprowadzenie przez SU akcji zbierania deklaracji odpowiedzialnego świadka / pasażera wśród rodziców. Udało nam się zebrać 192 deklaracje!!

-Udział klas VIa, VI b w hapenningu ulicznym w przeddzień Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych z udziałem przedstawicieli Powiatowej Policji w Wieliczce oraz członków Wielickiego Koła Wolontariuszy .

Mamy nadzieję, że te działania zaprocentują wśród naszych uczniów w przyszłości a już dziś wśród dorosłych. Pozwolą zmienić postawę przyzwolenia na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu dodadzą odwagi tym, którzy widząc, jak „promilowy” kierowca wsiada za kierownicę będą chcieli i potrafili powstrzymać.

Zostaw komentarz

Top