Potrójna okazja

• Lis 15 / 2006
  • Możliwość komentowania Potrójna okazja została wyłączona

Potrójna okazja

W dniu 10 listopada 2006r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel łączący trzy wielki okazje. Uroczystość tą zaszczyciło swoją obecnością wielu znamienitych gości, wystarczy wymienić tu kilkoro z nich: burmistrz Józef Duda, w-ce burmistrz Krzysztof Pelc, kierownik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Ewa Ptasznik, przewodnicząca Komisji Oświaty Anna Ślęczka, przedstawiciel PFRON Małgorzata Mikuła, inspektor nadzoru z ramienia PFRON Janusz Lepiarz, przewodniczący Rady Osiedla Krzyszkowice Józef Świetlik, prezes Towarzystwa Przyjaciół Prokocimia Roman Rozlachowski, inspektor do spraw sportu Jerzy Cholewa oraz ks. proboszcz Wiesław Popielarczyk i ks. wikary Zdzisław Zięba.
Gdy minęła godzina 16:00 zebrani na sali gimnastycznej goście, rodzice, nauczyciele oraz wszyscy uczniowie naszej „czwórki” odśpiewali hymn Polski dając początek obchodom Święta Niepodległości. Podniosły nastrój udzielił się wszystkim zebranym, którzy drżącym głosem śpiewali intonowane przez uczniów pieśni patriotyczne. Program przygotowany przez klasę Va pod kierunkiem pani Magdaleny Baran oraz pani Teresy Kowal nasycony był duchem patriotyzmu. Uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne i recytowali wiersze upamiętniające najważniejsze chwile chwały polskiego oręża.
Drugą część programu stanowiło końcowe oddanie do użytku wnętrz naszej szkoły po trwającym ponad trzy miesiące remoncie. Nie zabrakło tu przemówień pani dyrektor Marii Zadrożniak oraz burmistrza Józefa Dudy i ks. proboszcza Wiesława Popielarczyka. Wszyscy zgodnie dziękowali wielickiemu oddziałowi PFRON oraz gminie Wieliczka za wkład w dostosowanie naszej placówki do potrzeb integracji. Wdzięcznym podsumowaniem tego wydarzenia był program artystyczny przygotowany przez klasy integracyjne IIb i IIIa pod kierunkiem pań Anny Pietras, Magdaleny Jastrzębskiej, Agaty Czopik oraz Małgorzaty Pawlik.