Portugalia po raz trzeci

• Maj 14 / 2017
  • Możliwość komentowania Portugalia po raz trzeci została wyłączona

Portugalia po raz trzeci

W dniach 23-29 kwietnia 2017r. kolejna grupa nauczycieli naszej szkoły w składzie: Dyrektor Szkoły Maria Zadrożniak, Barbara Galas, Klaudia Kozera, Agnieszka Baś, Elżbieta Ryznar,  wzięła udział w mobilności do Portugalii, gdzie w przepięknie położonej Almadzie uczestniczyli w szkoleniu „Metody aktywne jako forma wzmacniania motywacji w procesie edukacji”.

Te siedem dni przepełnione były wytężoną pracą, której celem było poznanie metod, technik, form, które wpłynęłyby na wzrost pozytywnej motywacji u uczniów. Każdy kolejny dzień stanowił niesamowitą okazję do tego, aby za pomocą sztuki, teatru, „bezpiecznych” aktywności ruchowych, muzyki i tańca, map, papierowych kul, gliny i wielu innym tworzyw pozwolić uczniom nie tylko na lepsze poznanie samych siebie i swojego miejsca w grupie, ale także nauczyć nauczycieli wartościowania uczniowskiego wysiłku, indywidualności, oryginalności. Ten kreatywny program obfitował w bardzo nowatorskie rozwiązania oraz stał się początkiem wielu nowych przyjaźni, które w przyszłości zaowocują współpracą na skalę europejską.

Kurs stwarzał także możliwość poznania innych systemów edukacyjnych i kultur: Grecji, Turcji, Finlandii, Estonii, Łotwy i Portugalii.

Nabyta wiedza i umiejętności  będą służyły do tego, aby uczynić proces edukacyjny bardziej aktywnym. Tak prowadzona edukacja ma znacznie większą szansę na to, by zostać przekutą w uczniowski sukces zgodnie z przesłaniem kursu: wartościować, a nie ewaluować!

Zapraszamy do galerii!