Pomóżmy Krzysiowi!

• Gru 06 / 2018
  • Możliwość komentowania Pomóżmy Krzysiowi! została wyłączona

Pomóżmy Krzysiowi!

Krzyś Pasich to 7 letni podopieczny Stowarzyszenia Pomocy Szkole, którego rak wyrwał z normalności. Choroba zmusiła do zapomnienia o beztroskiej zabawie z rówieśnikami i skazała na porzucenie szkolnych obowiązków. Zamiast tego przyniosła Krzysiowi ból i cierpienie.

1 sierpnia bieżącego roku zdiagnozowano u chłopca nowotwór złośliwy – mięsaka Ewinga (postać pozakostna). Od tamtego czasu leczy się w krakowskim Prokocimiu.

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań 10 sierpnia po raz pierwszy podano Krzysiowi chemię. Obecnie chłopiec jest po czwartym z dziewięciu zaplanowanych cyklów.

Po trzecim cyklu wykonano badania kontrolne – tomografię, rezonans miednicy i brzucha. Okazało się, że zajęta jest kość kulszowa, przez co Krzyś przestaje samodzielnie chodzić.

Dlatego zabieg operacyjny, planowany po trzecim cyklu chemii, na chwile obecną jest według lekarzy niemożliwy.

Lekarze proponują różne rozwiązania. Jedno to podanie chemii równocześnie z radioterapią i czekanie na ewentualne zmniejszenie się guza. Grozi to jednak trudnościami w późniejszym zabiegu. Inne mówią o podaniu agresywnej chemii. Mama Krzysia zwracała się również o pomoc do szpitali w Warszawie i Wrocławiu, ale tak naprawdę nikt nie wie, co robić. Wydaje się, że jedyną szansą dla chłopca może być konsultacja z kliniką onkologiczną w Niemczech, gdzie takie przypadki są leczone.

Pomóc Krzysiowi można dokonując wpłaty na konto:

Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”
Pekao SA
Tytułem: “Pomoc dla Krzysia”

Więcej informacji na stronie: https://www.spsm.edu.pl/wiadomosc/pomozmy-krzysiowi