Polska wierszem pisana

• Sty 17 / 2018
  • Możliwość komentowania Polska wierszem pisana została wyłączona

Polska wierszem pisana

Dnia 15 stycznia bieżącego roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski zatytułowany Polska Wierszem Pisana. Tegoroczna edycja turnieju, jak wskazuje nazwa, poświęcona była treściom patriotycznym. Chcieliśmy w ten sposób włączyć się w obchodzoną w 2018 roku stuletnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Swój talent recytatorski zaprezentowali uczniowie klas 0-III w pierwszej części oraz reprezentanci klas IV-VII w drugiej części turnieju. Poziom konkursu, jak co roku był wysoki, dlatego jury miało trudny orzech do zgryzienia. Uczestnicy, ubrani na galowo, prezentowali swoje interpretacje utworów patriotycznych przed szkolną publicznością w sposób indywidualny, nadając każdemu z tekstów oryginalny charakter. Recytowane były między innymi teksty W mojej ojczyźnie Czesława Miłosza, Reduta Ordona Adama Mickiewicza czy Twój dom Wandy Chotomskiej, nie mogło również zabraknąć fragmentów Pana Tadeusza. W przerwach, w których nad werdyktem obradowało jury, uczniowie śpiewali pieśni i piosenki o tematyce patriotycznej. Szczególnie zgromadzonej publiczności spodobało się wykonanie utworu z filmu Miasto 44, który został nagrodzony gromkimi brawami. Największą niespodzianką tegorocznego szkolnego turnieju recytatorskiego było wykonanie przez ucznia klasy 5b – Kacpra Adamczyka piosenki z repertuaru Marka Grechuty.

Najbardziej emocjonującym i wyczekiwanym momentem było ogłoszenie wyników.  Pierwsze miejsca z poszczególnych klas zajęli: Milena Oleksa (0a), Joanna Mamczyńska (1d), Wiktoria Smolińska (2c) oraz Natalia Szatkowska (3d), Helena Kudyk (4f), Daria Gładyś (5d), Małgorzata Kozioł (6a), Paulina Tatko (7c), natomiast nagroda specjalna powędrowała do Kacpra Adamczyka. Właśnie ci uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w pozaszkolnym etapie konkursu. Trzymamy kciuki za ich sukces!

Uczniowie ci oraz laureaci pozostałych miejsc, w tym też osoby wyróżnione, otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy oraz cukierki ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tegorocznego konkursu, serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania należą się jury – Pani Dyrektor Agnieszce Myślak, Pani Dyrektor Annie Sobaszek, Paniom: Dorocie Michałowicz, Barbarze Galas, Teresie Gancarz – Uran, Agnieszce Baś, Natalii Wójcik, natomiast Pani Magdalenie Baran dziękujemy za piękną oprawę muzyczną konkursu. Największym bohaterom tegorocznego turnieju recytatorskiego – laureatom życzymy sukcesów w dalszych etapach, a całą naszą szkolną społeczność zapraszamy za rok!

Agnieszka Baś i Dorota Machno