:::: MENU ::::

Pierwszy dzwonek…

  • Wrz 14 / 2005
  • Możliwość komentowania Pierwszy dzwonek… została wyłączona
Aktualności

Pierwszy dzwonek…

 

Jak co roku, 1 września w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 4 w Wieliczce, po wakacyjnej przerwie zadźwięczał dzwonek, wzywając dzieci do szkoły. Są tacy, którzy go uwielbiają, ale niestety, większość za nim nie przepada. Najbardziej jednak przejęte jego tonem były dzieci po raz pierwszy przekraczające szkolny próg: 47 uczniów klas pierwszych i 25 „zerówkowiczów”.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2005/06 odbyło się na sali gimnastycznej, co pozwoliło niektórym w łagodny sposób oswoić się z powrotem do szkolnych ławek. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu szkoły „Chociaż serca mamy młode”. W dalszej części uroczystości Pani dyrektor Maria Zadrożniak powitała wszystkich pracowników szkoły, rodziców i uczniów, przedstawiła nowe twarze, które pojawiły się w gronie pedagogicznym wielickiej „czwórki”. Mówiła również o remontach, które zostały przeprowadzone w czasie wakacji, zakończonej wymianie okien i pierwszej fazie przystosowaniu budynku do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Bowiem w tym roku szkolnym oprócz klasy Ia, utworzono w naszej szkole dwie nowe klasy integracyjne – Ib i Ic. Jest to kontynuacja przekształcania „krzyszkowickiej” placówki w szkołę integracyjną. Dla odświeżenia pamięci warto przypomnieć, że w ubiegłym roku została utworzona tutaj pierwsza klasa integracyjna.

Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna, którą przygotowała pani Elżbieta Okorska wraz z kl. IIb. Drugoklasiści z nostalgią nawiązali w niej do ostatnich dwóch miesięcy, które to popularnie zwie się „wakacjami”.

Top