PIERWSZE KROKI W PLATFORMIE DO ZDALNEJ EDUKACJI

• Mar 30 / 2020
  • Możliwość komentowania PIERWSZE KROKI W PLATFORMIE DO ZDALNEJ EDUKACJI została wyłączona

PIERWSZE KROKI W PLATFORMIE DO ZDALNEJ EDUKACJI

1. Wejdź na stronę www.webex.com (jak na zdjęciu poniżej) i wybierz opcje zaznaczoną czerwonym kolorem:

2. Podaj swojego e-maila, to będzie w przyszłości Twój login:

3. Podaj imię i nazwisko (nie używaj pseudonimów):

4. Konto prawie gotowe co potwierdza widok okna poniżej:

5. Wejdź do swojej skrzynki i odszukaj wiadomość od CISCO WEBEX, wybierz opcje Create Password jak na zdjęciu

6. Wpisz dwukrotnie hasło, którym zalogujesz się na swoje konto:

7. GRATULACJE – poniżej widok prawidłowo utworzonego konta w platformie.

8. Możesz korzystać z platformy w tym momencie. Zalecamy jednak pobranie jej na swój komputer. To ułatwi późniejsze funkcjonowanie

8A Aplikacje można również pobrać na tablet czy smartphona wchodząc bezpośrednio na stronę www.webex.com/downloads.html  lub pobierając z Google Play lub App Store:

9. Otwórz pobrany plik instalacyjny:

10. Widok okna instalacji platformy na twoim komputerze:

11. Widok zainstalowanej i uruchomionej platformy:

12.  Widok zainstalowanej i uruchomionej platformy (objaśnienie podstawowych funkcji):

13. Widok zainstalowanej i uruchomionej platformy (objaśnienie podstawowych funkcji):

14. Widok zainstalowanej i uruchomionej platformy (objaśnienie podstawowych funkcji):

15. Widok zainstalowanej i uruchomionej platformy (objaśnienie podstawowych funkcji):

16. Widok zainstalowanej i uruchomionej platformy (objaśnienie podstawowych funkcji):

17. „Czat” uczestników spotkania – zaznaczony czerwoną strzałką

18. Prośba zabrania głosu w trakcie spotkania (kliknięcie małej rączki obok swojego nazwiska):

19. Kończenie spotkania:

20. Jak dołączyć do spotkania?:

Od nauczyciela otrzymasz na pocztę email lub e-dziennik  wygenerowany link oraz informację kiedy odbędzie się spotkanie. 5 min przed spotkaniem lub w jego trakcie, możesz kliknąć w link i znajdziesz się na spotkaniu:

21. Tworzenie nowego spotkania (dotyczy nauczycieli).

Na stronie cisco.webex.com lub w  pobranej aplikacji wybierz „Schedule”  (harmonogram)– podaj nazwę oraz czas rozpoczęcia:

22. (DOTYCZY NAUCZYCIELA) Skopiuj wygenerowany link i wyślij (email, e-dziennik SMS lub inne) do uczniów lub rodziców, z którymi chcesz się spotkać. Podaj termin.

23. Rozpoczęcie udziału w spotkaniu (dotyczy ucznia lub rodzica)

5 minut przed rozpoczęciem spotkania lub w jego trakcie, kliknij w link przysłany przez nauczyciela.

Dodatkowych wskazówek dotyczących używania platformy udzielą nauczyciele podczas zdalnych zajęć.

Krótki film podsumowujący: