:::: MENU ::::

Okiem psychologa, okiem pedagoga

  • Wrz 07 / 2021
  • Możliwość komentowania Okiem psychologa, okiem pedagoga została wyłączona

Okiem psychologa, okiem pedagoga

 

Jak ważne są słowa?

Dzieci są bardzo wrażliwe i delikatne. To, co do nich mówimy: nasze opinie, uczucia, sądy, zostawiają w nich trwały ślad. Na tej podstawie budują obraz siebie i otaczającego świata.
Uczą się także wyrażać swoje uczucia i emocje. Dlatego tak ważne są nasze słowa, to co wypowiadamy do naszych dzieci. 

Co zatem należy mówić?

Oto kilka przykładów:

  1. 1. Mówiąc: Zawsze możesz na mnie liczyć”,

mówisz: Mogę nie zgadzać się z wyborami i decyzjami, które podejmujesz, ale nie ma to wpływu na moje uczucia do Ciebie.

  1. Mówiąc: „Lubię spędzać z tobą czas”,

mówisz: Jesteś ciekawy, wyjątkowy, ważny i dobrze się czuję w twoim towarzystwie.

  1. Mówiąc: „Słucham cię”,

mówisz: Jestem tu dla Ciebie. To, co mówisz, jest dla mnie ważne. Chcę poznać twoje przemyślenia i zrozumieć twoje uczucia.

  1. Mówiąc: „Co o tym myślisz?”,

mówisz: Chcę poznać twoje zdanie, bo twoja opinia jest dla mnie ważna.

  1. Mówiąc: “Cieszę się, że jesteś”,

mówisz: Jesteś wyjątkowy. Jesteś dla mnie ważny. Przebywanie w twoim towarzystwie sprawia mi radość.

Pamiętajmy o tym każdego dnia!

Zespół pedagogów i psycholog

 


 


 
 

 
Szanowni Państwo.
 
10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
Dzień ten ustanowiony został aby większą uwagę skupić na higienie zdrowia psychicznego. Celem święta jest zwrócenie uwagi na problemy z jakimi każdego dnia boryka się coraz większa liczba ludzi, jak również na tempo życia, rozwój cywilizacji, życie w stresie (szczególnie w czasie trwania pandemii COVID-19 i związanej z tym izolacji społecznej) oraz brak właściwego odpoczynku, co zaś sprzyja rozwojowi zaburzeń psychicznych. 
Pamiętajmy, w zdrowie psychiczne warto inwestować, warto o nim mówić, ponieważ tylko tak można podkreślić jego wagę, popularyzować temat i pomagać uniknąć wielu chorób lub pogłębiania się już występujących.
 
Zespół pedagogów i psycholog.
 

 
Czas pandemii choroby Covid-19 jest niezwykle trudnym okresem dla wszystkich. Pamiętajmy, że dzieci różnie radzą sobie z dodatkowymi obciążeniami, ryzykiem i lękiem oraz rozmaicie na nie reagują, niekiedy skrywając smutek, niepewność i inne zmartwienia. Wspierajmy więc naszych podopiecznych w radzeniu sobie z emocjami jakich doświadczają. 
Bądźmy blisko naszych dzieci! 

Szanowni Państwo, 
W odpowiedzi na zapotrzebowanie środowiska szkolnego i pozaszkolnego, Zespół pedagogów i psycholog proponują Państwu nową stronę poświęconą różnorodnym zagadnieniom dotyczącym szeroko pojętej profilaktyki, wychowania, zdrowia oraz emocji, a także wszystkim tematom, jakie tylko będą wymagały wsparcia. 
Zachęcamy do odwiedzania strony. 🙂 
Zespół pedagogów i psycholog.
 

Szanowni Państwo, 

Czas powrotu do szkoły może nie być dla wszystkich uczniów przyjemnym i łatwym doświadczeniem. Mogą oni przeżywać wiele trudnych emocji, również stres związany z nowym początkiem. Dzieci potrzebują naszej pomocy. Polecamy zatem zapoznać się z materiałami dotyczącymi wsparcia dziecka po powrocie do szkoły,
link: 
Zespół pedagogów i psycholog. 

Top
Wielkość czcionki
Kontrast