:::: MENU ::::

„Ojczyzna w poezji”…czyli XVIII Szkolny Konkurs Recytatorski

  • Lut 08 / 2019
  • 0
Aktualności

„Ojczyzna w poezji”…czyli XVIII Szkolny Konkurs Recytatorski

Piątego lutego 2019 roku odbyła się w naszej szkole kolejna, osiemnasta, już edycja konkursu recytatorskiego pt. „Ojczyzna w poezji”. Uczniowie klas 0-VIII sięgnęli po ciekawy, różnorodny i niejednokrotnie trudny repertuar, w pełni zasługując na brawa i zachwyt ze strony widowni i jury. W czasie trwania konkursu usłyszeliśmy, m.in. wiersze: Tadeusza Kubiaka, Juliana Tuwima, Cypriana Kamila Norwida czy Adama Mickiewicza. To było prawdziwe święto polskiej poezji! Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy, zaś laureaci III i II i I miejsc dodatkowo książki, ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Zwycięzcami w poszczególnych klasach zostali: Anna Wójcicka (0c), Jakub Tybuszewski (1a), Filip Ziajka (2d), Amelia Michalik (3c), Natalia Szatkowska (4d), Wiktor Szewczyk (5b), Kacper Adamczyk (6b), Katarzyna Szarkowska (7c) oraz Kamila Kochanowska (8a).

Na szczególne wyróżnienie zasługuje grupa muzyczna, złożona z uczniów naszej szkoły, którzy pod przewodnictwem p. Magdaleny Baran, pięknie śpiewali i grali na instrumentach, idealnie wpisując się w atmosferę i tematykę uroczystości. Na koniec dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu konkursu. Zapraszamy za rok!

Oprac. Agnieszka Baś

zdjęcia: http://sp4wieliczka.pl/aktualnosci/galeria/nggallery/wszystkie/XVIII-Szkolny-Konkurs-Recytatorski

Zostaw komentarz

Top