Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

• Wrz 21 / 2021
  • Możliwość komentowania Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. została wyłączona

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
                                                                                            Wisława Szymborska

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. To jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne i pożyteczne. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
   Pragniemy włączyć się w tę akcję, której celem jest rozwój i promocja czytelnictwa. Dzieci z oddziałów przedszkolnych posłuchają w tym dniu głośnego czytania w bibliotece szkolnej. Zapraszamy do współpracy wychowawców klas I – VIII, nauczycieli polonistów i wszystkich uczących, którym cel wydarzenia jest bliski i zachęcamy do głośnego czytania fragmentów książek wybranych wspólnie z uczniami.

Nauczyciele – bibliotekarze: Małgorzata Jastrzębska, Alicja Pankiewicz, Ewa Merklinger
                             Koordynator zespołu rozwoju i promocji czytelnictwa – Patrycja Kica