Odblaskowa szkoła

• Lis 12 / 2013
  • Możliwość komentowania Odblaskowa szkoła została wyłączona

Odblaskowa szkoła

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji ODBLASKOWA SZKOŁA organizowanej przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Konkurs ma na celu propagowanie zachowań, prowadzących do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Dzieci w formie zabaw, happeningów, konkursów, pokazów multimedialnych , spotkań z przedstawicielami Policji poznają i utrwalają wiedzę o bezpiecznych zachowaniach w drodze do i ze szkoły. Ponadto przewidziane są również zajęcia z udziałem rodziców.

Jednym z ważniejszych elementów akcji jest wyposażenie uczniów klas I w kamizelki bądź elementy odblaskowe , gdyż zgodnie z ustawą( prawo o ruchu drogowym ) obowiązek noszenia odblasków mają dzieci do 15 roku życia. Warto wiedzieć , że pieszy, który porusza się po ciemnej drodze bez odblasków, jest praktycznie niewidoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości 20 metrów. Natomiast jeśli pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z ponad 150 m.
Dnia 22 X 2013 r. na uroczystym apelu dla klas 0-III odbyło się wręczenie uczniom klas I kamizelek odblaskowych , które zostały zakupione przez Panią Elżbietę Klimczyk . Jeszcze raz gorąco dziękujemy .