ODBLASKOWA SZKOŁA

• Wrz 20 / 2019
  • Możliwość komentowania ODBLASKOWA SZKOŁA została wyłączona

ODBLASKOWA SZKOŁA

Społeczność naszej szkoły przystąpiła do realizacji zadań w ramach przedsięwzięcia „Odblaskowa szkoła”. Organizuje akcje dydaktyczne o bezpieczeństwie drogowym w miesiącach: wrzesień – październik 2019 roku. Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, nauczycieli, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Organizatorami konkursu są:

• Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, ul. Mogilska 109, 31-571 Kraków, tel. 012-61-54-192;
  • Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego;
  • Kuratorium Oświaty w Krakowie;