Noś odblaski!

• Paź 01 / 2018
  • Możliwość komentowania Noś odblaski! została wyłączona

Noś odblaski!

Ruszyła kolejna, IX edycja Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Honorowy patronat nad konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty. Nasza szkoła, jak co roku, również i w tym, aktywnie bierze udział we wszystkich działaniach związanych z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży. Zaplanowano szereg konkursów, imprez i spotkań promujących zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. Udział w konkursie ma zwiększyć świadomość uczniów i ich rodziców na temat korzyści wynikających z noszenia elementów odblaskowych.

Przy tej okazji przypominamy, że w Polsce istnieje obowiązek używania elementów odblaskowych przez dzieci i młodzież do ukończenia 15 roku życia oraz wszystkich pieszych, którzy po zmroku poruszają się w terenie niezabudowanym.