Noc z Andersenem

• Lis 15 / 2012
  • Możliwość komentowania Noc z Andersenem została wyłączona

Noc z Andersenem

W nocy z piątku na sobotę 30.11/01.12.2012 r. w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie. Pan Andersen zaprosił uczniów do spędzenia z nim paru chwil i poznania jego nieznanych baśni. O godzinie 19.30 zapisani wcześniej uczniowie stawili się u progu drzwi zapraszających na „Noc z Andersenem”. Zostali oni podzieleni na grupy, które w dalszej części spotkania miały do zrealizowania różne zadania. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej dotyczącej życia i twórczości bohatera tej nocy. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą poszczególnych baśni i podczas quizu zdobywali punkty po każdym pytaniu. Oczywiście najważniejszą częścią spotkania było czytanie baśni, które nie są znane przez dzieci. Zasiadły one na dywanie i z zapartym tchem słuchały nowych baśni. Na zakończenie wieczoru został wypuszczony lampion marzeń. Młodzi czytelnicy po wielu wrażeniach zasnęli w swoich śpiworach i całą noc spokojnie śnili niejedną pewnie baśń. Po porannej toalecie i śniadaniu chętni mogli pokolorować kolorowanki z bohaterami baśni Hansa Christiana Andersena lub poczytać przyniesione z biblioteki książki z baśniami. Mamy nadzieję że ta noc na długo zostanie w pamięci naszych uczniów. Za przygotowanie „Nocy z Andersenem” dziękujemy zaangażowanym nauczycielom. Zapraszamy do galerii zdjęć!