:::: MENU ::::

Z Maleszką na wakacje…

 • Cze 19 / 2017
 • 2
Blog

Z Maleszką na wakacje…

Inwazja to najnowsza część z cyklu Magiczne drzewo autorstwa Andrzeja Maleszki, który napisał wiele powieści i scenariuszy. Jego książki i filmy są pełne fantastycznych przygód, jednocześnie poruszają sprawy ważne i poważne.

Książka opowiada o pięciorgu przyjaciół: o Gabi, Idzie, Kukim, Blubku, Aliku, robocie Korte oraz gadającym psie Budyniu, którzy przeżywają wiele niebezpiecznych oraz niezwykłych przygód. Ich celem jest zdobycie pewnego przedmiotu posiadającego ogromną moc, aby mogli uratować świat przed zagładą Ogromnych. Wydarzenia są zaskakujące pełne niespodziewanych zwrotów akcji, a czasem budzące strach. Dzieci, występujące w tej książce, mają swoje problemy i lęki, ale dzięki zadziwiającym przygodom uczą się je pokonywać i zaczynają rozumieć świat dorosłych.

Bardzo serdecznie polecam Inwazję zarówno dzieciom, jak i starszym. Czyta się ją jednym tchem. Autor z niezwykłą umiejętnością, płynnie przechodzi od jednego wydarzenia do drugiego. Myślę, że zainteresuje ona miłośników i stałych czytelników cyklu Maleszki. Zachęcam do sięgnięcia po nią również tych, którzy do tej pory nie czytali tekstów z serii Magiczne drzewo. Jest to ciekawa propozycja na wakacje.

Zuzanna Biśta VI B

 

 

2 komentarze

 1. Kamila

  Kilka lat temu miałam okazję przeczytać większość książek z serii ,,Magiczne Drzewo”. Stałam się wówczas wielką fanką twórczości Andrzeja Maleszki. Pomimo upływu czasu, wciąż często wracam do tych powieści, więc chętnie przeczytam również ,,Inwazję”.

  Odpowiedz
 2. Stanisław

  Czytałem jedną książkę Andrzeja Maleszki. Bardzo mi się podobała. Tak jak zostało napisane we wpisie czytało się ją z przyjemnością. Po przeczytaniu tej recenzji chyba sięgnę po kolejny tom z tej serii.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Top