:::: MENU ::::

„We’re Little People but we make Great Friends” – projekt eTwinning

  • Cze 27 / 2018
  • Możliwość komentowania „We’re Little People but we make Great Friends” – projekt eTwinning została wyłączona
Centrum Proaktywności

„We’re Little People but we make Great Friends” – projekt eTwinning

Uczniowie klasy 4c uczęszczający na zajęcia dodatkowe z języka angielskiego realizowali w II półroczu międzynarodowy projekt eTwinning pt. „We’re Little People but we make Great Friends”. W projekcie brali również udział uczniowie ze szkół w Grecji (z miejscowości Palaio Faliro i Galatista). Głównym celem przedsięwzięcia było doskonalenie znajomości i umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim poprzez dzielenie się doświadczeniami, informacjami i ciekawostkami z życia nie tylko uczniów, ale też z życia szkół i miejscowości, w których uczestnicy projektu mieszkają. Dodatkowo, uczniowie rozwijali umiejętności w zakresie TIK-u. Realizacja projektu została podzielona na etapy. Na początku, uczniowie przedstawiali się, pisali o swoich zainteresowaniach i tym, co lubią, a czego nie. Następnie, uczestnicy projektu opisywali Święta Wielkanocne i tradycje z nimi związane charakterystyczne dla Grecji i Polski. Dodatkowo, uczniowie własnoręcznie wykonali kartki świąteczne, które zostały wysłane pocztą. Kolejnym etapem projektu było przygotowanie prezentacji o swojej szkole. Wykonano i przesłano sobie nawzajem własnoręcznie wykonane ulotki promujące szkoły biorące udział w projekcie. Na zakończenie, uczniowie przedstawili również za pomocą prezentacji, miejscowości, w których uczą się i mieszkają. Projekt eTwinning był także szansą dla uczniów do nawiązania kontaktów w języku angielskim z rówieśnikami poprzez specjalnie założone konta na platformie TwinSpace oraz poprzez rozmowy na Skype w trakcie zajęć. Uczniowie bardzo chętnie realizowali projekt, wykazali się kreatywnością  i zaangażowaniem. Współzałożycielką i pomysłodawczynią projektu była nauczycielka języka angielskiego, pani Klaudia Kozera.

zdjęcia: http://sp4wieliczka.pl/aktualnosci/galeria/nggallery/wszystkie/%E2%80%9EWe%E2%80%99re-Little-People-but-we-make-Great-Friends%E2%80%9D-%E2%80%93-projekt-eTwinning

Top