:::: MENU ::::

W tajemniczym zamku Hannibala

  • Mar 13 / 2017
  • 3
Blog

W tajemniczym zamku Hannibala

Książka pt. Nelly Rapp i Upiorna Akademia to opowieść o dziewczynce, która ma na imię Nelly i jej psie Londynie. Akcja rozgrywa się na zamku należącym do jej wujka Hannibala. Autorem jest Martin Widmark, znany z serii książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”.

W jesienny, deszczowy wieczór do rodziny Nelly przychodzi tajemniczy list. To zaproszenie od dawno niewidzianego wujka Hannibala. Mama i tata Nelly zabierają ją i psa Londyna samochodem na spotkanie. Na miejscu okazuje się, że wujek mieszka w ogromnym zamku. Lokaj Hannibala zaprowadza ich do jadalni, w której czekają już inni goście. Nelly Rapp  zauważa coś dziwnego – wszyscy goście łącznie z wujkiem Hannibalem mają malutkie odznaki kształtem przypominające nietoperza. Na każdej szpilce jest cyferka  1,2,3 lub ozdobna perła . Dziewczynka wraz z psem wychodzi na korytarz. Próbując znaleźć toaletę, natrafia na lokaja, który wskazuje  jej stare drzwi. Nelly i  Londyn wchodzą do środka. Drzwi się zamykają i pojawiają się jasne schody. Dziewczynka rozpoczyna wspinaczkę. Co znajdzie na ich szczycie? Aby się tego dowiedzieć, przeczytajcie książkę.                                       

Ja już znam jej koniec, ale go nie zdradzę. Książka bardzo mi się podobała, bo cała jest tajemnicza i wciągająca. Polecam ją wszystkim czytelnikom – dużym i małym.

                                                                                  Tomasz  Mazur  IV d

3 komentarze

  1. Dorota

    Książka przeznaczona jest dla młodszego czytelnika, dla dzieci w klasach 1-3, ale myślę, że starsi uczniowi, którzy lubią książki tego autora, też znajdą w niej coś dla siebie. Serdecznie polecam.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Top