:::: MENU ::::

Stymulowanie kreatywności uczniów – przydatne narzędzia i aplikacje internetowe

 • Cze 29 / 2017
 • 5
Centrum Proaktywności

Stymulowanie kreatywności uczniów – przydatne narzędzia i aplikacje internetowe

 1. Prezi – aplikacja do tworzenia prezentacji
 2. Digital book – program do tworzenia wirtualnych książek
 3. Popplet – tworzenie map myśli
 4. Myhistro – tworzenie linii czasu, można dodawać zdjęcia, filmy
 5. Padlet – strona do tworzenia wirtualnych tablic korkowych i plakatów
 6. Kahoot i Quizizz – umożliwia (bezpłatnie, po zarejestrowaniu się) tworzenie quizów i ankiet, na które uczniowie mogą odpowiadać na dowolnym urządzeniu mającym przeglądarkę internetową.
 7. Animoto – zmienia zdjęcia i filmy wideo w profesjonalne pokazy slajdów i wideo w kilka minut. Darmowe i wyjątkowo proste. Możemy połączyć nasze zdjęcia z muzyką, tworząc w ten sposób bardzo ciekawie wyglądającą prezentację. Głównymi zaletami programu jest to, że potrafi on dobrać dynamikę animacji do typu muzyki jaką dobraliśmy do naszego projektu, same animacje tworzone są automatycznie.

Za darmo można tworzyć filmy trwające do 30 sekund, składające się z około 12 zdjęć. W dowolnym miejscu filmu można dodać krótki tekst.

 1. Blogger – tworzenie blogów

Programy do obróbki graficznej:

                                                                       Elżbieta Czechowska

 

5 komentarzy

 1. Agata

  Czy np. program animoto jest na tyle prosty w obsłudze, że uczniowie będą w stanie pracować na nim samodzielnie lub w niewielkich grupach? Wydaje mi się, że tworzenie krótkich filmików jest bardzo atrakcyjne dla uczniów. Czy mogłaby Pani przybliżyć w kilku słowach jak korzystać z animoto?

  Odpowiedz
  • Elżbieta

   Program jest darmowy przez 14 dni. Jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, nawet dla uczniów młodszych klas. Wystarczy, że dzieci wybiorą tło, muzykę i zdjęcia. Sama animacja tworzy się automatycznie. Życzę radości z tworzenia!

   Odpowiedz
 2. Kasia

  strona makebeliefscomix.com jest doskonała do tworzenia komiksów; używam jej już długo i fajne jest to, że jej oferta cały czas jest poszerzana przez twórców

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Top