:::: MENU ::::

Scenariusz lekcji wychowawczej

  • Lis 07 / 2017
  • 6
Centrum Proaktywności

Scenariusz lekcji wychowawczej

NAUCZYCIEL PROWADZĄCY: Agata Głowacka

KLASA: 4b

DATA: 07.04.2017 r.

TEMAT: Jak ja mogę dbać o środowisko ? – drobne ecorady. 

 

I. CELE LEKCJI:
1. ogólne:

• kształtowanie umiejętności logicznego myślenia,

• wykorzystywanie i tworzenie informacji,

• rozwijanie umiejętności logicznej argumentacji,

 • rozwijanie spostrzegawczości i zdolności kojarzenia.

2. szczegółowe:

Uczeń:

• wymienia sposoby dbania o środowisko w zakresie ochrony wody, powietrza, roślinności, 

• wymienia sposoby gospodarowania odpadami i ekologicznej organizacji gospodarstwa domowego,

• potrafi zastosować w praktyce aplikacje multimedialne popplet, quizizz, padlet. 

3. Cel sformułowany w języku ucznia:
1. Potrafię wymienić kilka przykładów dobrych praktyk ekologicznych, które mogę zastosować samodzielnie.

4. „Nacobezu” – na co muszę zwrócić szczególną uwagę?

1. Wiem jak się zachowywać, aby dbać o moje najbliższe środowisko naturalne. 

5. Cele terapeutyczne dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego:

 1.  Wdrażanie do pracy grupowej z rówieśnikami.

2.  Wdrażanie do pracy indywidualnej na lekcji. 

3.  Motywowanie do brania aktywnego udziału w czasie lekcji.

4.  Ćwiczenia rozwijające umiejętność logicznego myślenia. 

 

II. METODY:

• metoda samodzielnego dochodzenia do wiedzy 

• gra dydaktyczna

• pogadanka

 

III. FORMY PRACY:

• praca z całym zespołem klasowym

• praca indywidualna

• praca w grupach 3/4 osobowych

 

IV. ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

 komputer

• rzutnik multimedialny

• materiały dla grup

• aplikacje multimedialne w chmurze

 

V. PRZEBIEG LEKCJI:

Top
Facebook
Facebook
YouTube
Wielkość czcionki
Kontrast