:::: MENU ::::

Rozstrzygnięcie konkursu „BAJKOWE SMOKI” w grupach przedszkolnych

  • Cze 08 / 2018
  • 0
Centrum Proaktywności

Rozstrzygnięcie konkursu „BAJKOWE SMOKI” w grupach przedszkolnych

„Tworzyć to znaczy wyrażać to, co ma się w sobie.
Wszelki autentyczny wysiłek twórczy jest czymś wewnętrznym.”

Henri Matisse

 

W maju bieżącego roku odbył się w grupach przedszkolnych kolejny konkurs plastyczny pt. „BAJKOWE SMOKI”. Celem konkursu było przedstawienie postaci smoka dowolną, płaską techniką plastyczną. Dzieci chętnie podjęły to wyzwanie, ponieważ czynne uprawianie plastyki ma wśród najmłodszych wielu entuzjastów. W wyniku ich zaangażowania powstały piękne, posiadające wiele walorów artystycznych, wartościowe prace. Ogromne znaczenie dla przedszkolaków ma również wystawa prac konkursowych, którą same chętnie podziwiają, mogą obejrzeć ją także rodzice, rodzeństwo, nauczyciele i inne dzieci. Dzieci czują się przez to docenione, nabierają pewności siebie, wiary w to, że potrafią zrobić coś wyjątkowego, twórczego i wartościowego. Takie działania budują w dziecku poczucie własnej wartości podnosząc tym samym atrakcyjność procesu dydaktycznego.

Konkurs został rozstrzygnięty tuż przed Dniem Dziecka. Jury w składzie: Barbara Galas i Stanisława Stach, miało trudny wybór. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz nagrodę i słodycze. Inicjatorem i organizatorem konkursu była – Agnieszka Perek.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Szymon Dziedzic

II miejsce – Milena Oleksa

II miejsce – Norbert Żarnowski

II miejsce – Karol Mizgalewicz

II miejsce – Wiktor Hetmańczyk

III miejsce – Magdalena Dziura

III miejsce – Agnieszka Paryła

III miejsce – Seweryn Paryła

Agnieszka Perek

Zostaw komentarz

Top