Narzędzia i aplikacje internetowe wykorzystane do ewaluacji obozu językowego „EuroWeek – Szkoła Liderów”

• Sty 08 / 2018
Centrum Proaktywności

Podczas mobilności w Portugalii poznałyśmy wiele różnorodnych aplikacji i programów komputerowych pozwalających uatrakcyjnić proces edukacyjno – wychowawczy.

Poznane narzędzia zostały wykorzystane do przeprowadzenia ewaluacji obozu językowego EuroWeek, w którym uczestniczyłyśmy z uczniami już po raz szósty. Podczas obozu wszystkie zajęcia i warsztaty odbywały się w języku angielskim i prowadzone były przez wolontariuszy z całego świata. Młodzież brała aktywny udział w prezentacjach, dyskusjach i różnych zadaniach grupowych, przyswajając sobie nowe umiejętności oraz szlifując swoje zdolności językowe. Uczniowie dostrzegli, jak ważna jest praca w grupie i dążenie do wspólnego celu. Dowiedzieli się na czym polega wolontariat prowadzony przez różne organizacje.

Praca z nowopoznanymi w Portugalii aplikacjami i programami została przedstawiona w postaci kolaży zdjęć, filmów i prezentacji.

Zachęcamy do zapoznania się z efektami pracy uczniów i nauczycieli.

Elżbieta Czechowska, Sylwia Wąsik

Prezentacja „Euroweek 2017”

Prezentacja „Euroweek 2017” – Amelia Adamowicz 6A

2 komentarze

1. Agata

Z jakich programów korzystały Panie do przygotowania kolaży i filmów? Jaki polecają Panie jako najłatwiejszy w obsłudze zarówno dla uczniów jak i początkujących nauczycieli?

2. Elżbieta

Pixlr Do tworzenia prezentacji możemy polecić Prezi i PowerPoint. Jeśli chodzi o kolaże, poradzi sobie z nimi nawet osoba początkująca przy użyciu aplikacji PIXLR.