:::: MENU ::::

Miniprojekt rozwijający kompetencje czytelnicze

  • Maj 17 / 2018
  • 0
Centrum Proaktywności

Miniprojekt rozwijający kompetencje czytelnicze

Miniprojekt „Zaproszenie do wspólnej zabawy w tworzeniu książeczki – Wiosenne przygody Wesołego Królika w grupie 0A” powstał w celu rozwijania kompetencji czytelniczych oraz pomysłowości i kreatywności dzieci. Ideą tego projektu było wspólne stworzenie książki, w której każde dziecko ma swoją oddzielną opowieść – przygodę. Po zajęciach, na których dzieci poznały postać Wesołego Królika oraz dowiedziały się skąd biorą się książeczki i dlaczego wszyscy chętnie do nich sięgają powstał pomysł stworzenia wspólnej książki, która ma wielu autorów. Napisałyśmy „List do Rodziców”, w którym omówiłyśmy ideę tego przedsięwzięcia, opracowałyśmy i wydrukowałyśmy stronę tytułową do naszej książeczki, następnie włożyłyśmy te materiały do segregatora. Dołożyłyśmy jeszcze czyste kartki i wydrukowane Wesołe Króliki. Przez kilka tygodni segregator wędrował kolejno do następnego dziecka z grupy na jeden wieczór. Zadaniem dziecka, które na ten wieczór stawało się autorem kolejnych przygód Wesołego Królika było wymyślenie i narysowanie przy pomocy Rodziców i Rodzeństwa jakiejś ciekawej przygody, następnie wycięcie postaci Królika specjalnie wydrukowanego przez Panie i wklejenie go na wykonanym rysunku. W prawym dolnym rogu dziecko wpisało kolejny numer strony a na odwrocie pracy samodzielnie podpisało się. Pomysł bardzo podobał się dzieciom, włożyły wiele wysiłku w opracowanie swojej strony. Tak powstałą książkę zalaminujemy i będzie przez wiele dni stanowić jeszcze powód do dumy i radości oraz wypowiedzi na jej temat dla Zerówkowiczów. Zachęcamy do wykorzystania pomysłu, ponieważ doskonale rozwija w dziecku kreatywność i uczy odpowiedzialności.

Barbara Galas i Agnieszka Perek

Zostaw komentarz

Top