:::: MENU ::::

Lekcja otwarta z przyrody z zastosowaniem TIK-u

  • Mar 15 / 2018
  • 2
Centrum Proaktywności

Lekcja otwarta z przyrody z zastosowaniem TIK-u

Poniżej zamieszczam konspekt lekcji, na której uczniowie pracowali na przygotowanych przeze mnie ćwiczeniach interaktywnych, na platformie learningapps, wykorzystując tablety.

 

Temat: Szkielet i mięśnie umożliwiają ruch 2h lekcyjne.

Cel lekcji: Uczeń zaprezentuje swoją wiedzę z 3 ostatnich lekcji,  poszerzy i utrwali wiedzę o układzie ruchu: najważniejszych elementach szkieletu oraz jego funkcjach.

Cel sformułowany w języku ucznia:

  1. Sprawdzę swoją wiedzę o układzie krwionośnym, oddechowym, pokarmowym (wykorzystanie TIK)
  2. Uzupełnię swoją wiedzę o układzie ruchu.
  3. Poznam elementy budujące szkielet oraz jego funkcję.

„Nacobezu”- na co muszę zwrócić szczególną uwagę?

  1. Potrafię podać elementy budujące szkielet.
  2. Potrafię pokazać je na schemacie i na własnym ciele
  3. Potrafię nazwać na fotografiach poszczególne stawy.

PRZEBIEG LEKCJI

  1. Sprawdzenie opanowania materiału z trzech ostatnich lekcji
  2. Zapisanie tematu lekcji. Podanie celów lekcji w języku ucznia i „nacobezu” oraz pytania kluczowego.
  3. Pytanie kluczowe: Jakie są główne funkcje układu szkieletowego?
  4. Wprowadzenie do tematu ułożenie z puzzli szkieletu człowieka.
  5. Prezentacja multimedialna
  6. Zadania stworzone dla uczniów w programie learning apps elementy szkietetu
  7. Burza mózgów. Jakie są funkcje układu kostnego?

Milioner ortopedyczny podsumowanie lekcji.

https://learningapps.org/3679053

https://learningapps.org/2119048

https://www.epodreczniki.pl/reader/c/177023/v/latest/t/student-canon/m/ivDTrAO3yp#ivDTrAO3yp_d5e194]]====================

Top
Facebook
Facebook
YouTube
Wielkość czcionki
Kontrast