:::: MENU ::::

Językowe aplikacje

  • Maj 27 / 2019
  • Możliwość komentowania Językowe aplikacje została wyłączona
Centrum Proaktywności

Językowe aplikacje

Ponieważ nowych aplikacji i stron do nauki języka nigdy dość, poniżej zamieszczam kilka propozycji, które mogą się przydać podczas waszych zajęć.

  • na stronie http://writingexercises.co.uk/children  znajdziecie generator pomocny przy tworzeniu historyjek i krótkich opowiadań. Po kliknięciu na odpowiednią zakładkę automatycznie zostanie wygenerowany tytuł, bohater, główny wątek w fabule, miejsce akcji czy główny punkt wyjściowy dla historyjki. Narzędzie to może być nieocenioną pomocą w tworzeniu nowych opowiadań gdy brakuje nam na nie pomysłu lub gdy nie wiemy jak zacząć. Dobrym pomysłem na wykorzystanie tego narzędzia w czasie zajęć będzie generowanie kolejnych zdań aby uczniowie mogli je potem wkomponować w fabułę.

  • na platformie https://www.newsinlevels.com/ znajdziecie krótkie wiadomości do odsłuchania na 3 poziomach zaawansowania. Dodatkowo dostępna jest również transkrypcja z nagrania oraz trudniejsze słowa z objaśnieniami. Narzędzie przydatne do pracy w szkole jak i w domu.

  • na stronie https://vocaroo.com/ znajdziecie proste w obsłudze narzędzie do nagrywania wypowiedzi głosowych. Uczniowie mogą przygotować krótką wypowiedź (np. prognozę pogody), żeby potem nagrać ją w domu i odsłuchać w domowym zaciszu.

  • strona https://ed.ted.com/lessons oferuje bogactwo kilkuminutowych nagrań (filmów, animowanych historyjek, wywiadów) o przeróżnej tematyce. Każde z nagrań video opatrzone jest krótkim wstępem, a w zakładkach po prawej stronie dostępne są zadania które sprawdzają poziom zrozumienia danego filmiku. W zakładce ‘Dig dipper’ znajdziemy tekst nawiązujący do wybranego filmu. Zawarte na stronie materiały są autentyczne, co niewątpliwie stanowi ogromną wartość jeśli chodzi o naukę języków obcych. Platforma ta może również służyć do tworzenia własnych materiałów do nagrań video.

Życzę owocnej pracy!
Katarzyna Damse

Top