:::: MENU ::::

Idealna pogoda na spacer po łące, czyli eTwinningowe spotkania najmłodszych z językiem angielskim

  • Cze 13 / 2019
  • Możliwość komentowania Idealna pogoda na spacer po łące, czyli eTwinningowe spotkania najmłodszych z językiem angielskim została wyłączona
Centrum Proaktywności

Idealna pogoda na spacer po łące, czyli eTwinningowe spotkania najmłodszych z językiem angielskim

W drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019, z inicjatywy nauczyciela anglisty p. Anny Rybus, nasza placówka wzięła udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pt. „Dictionary Makers”. Dzięki zaangażowaniu zespołu trzynastu nauczycieli z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Polski, Litwy, Słowacji i Turcji powstały przydatne do codziennej pracy z dziećmi w młodszym wieku szkolnym, praktyczne materiały do nauki języka angielskiego. Projekt składał się z kilku etapów. Na początku każdy z nauczycieli dzięki dostępnej, bezpłatnej usłudze Google Docs mógł zasugerować krąg tematyczny, atrakcyjny dla jego uczniów, korespondujący z omawianą tematyką na zajęciach w szkole. Następnie każdy z członków mógł zaproponować słowa na każdy z wyłonionych tematów. Po ustaleniu zasobu słownictwa, wspólnie z dziećmi opracowywaliśmy angielskie definicje słówek oraz ilustracje. Nasza część słowniczka objęła dwie grupy słów: pogodę i zjawiska atmosferyczne oraz owady. Uczniowie klas drugich naszej szkoły zdefiniowali z pomocą nauczyciela 35 słów. W celu realizacji tego zadania użyli różnych materiałów, takich jak plastelina, mąka, guziki, kostki, kredki i pieczątki dla dzieci. Proces tworzenia okazał się wspaniałą wspólną wiosenną przygodą z językiem angielskim.

Top