Festiwal Poliglotów

• Możliwość komentowania Festiwal Poliglotów została wyłączona
Centrum Proaktywności

Festiwal Poliglotów

W ostatnim tygodniu maja br. w naszej szkole odbył się Tydzień Języka Angielskiego w klasach młodszych. Uczniowie klas I, II i III uczestniczyli w zajęciach językowych o tematyce kulturowej, które odbyły się w w ramach planowych lekcji języka angielskiego. Tegoroczna edycja 2019 przebiegała pod hasłem ‘Festiwal Poliglotów’. Na zajęciach w klasach drugich i trzecich uczniowie wraz z p. Anną Rybus rozmawiali o: różnych językach, dzięki którym możemy porozumiewać się z innymi ludźmi; o tym, co już nasi uczniowie wiedzą o innych krajach i narodowościach; o zagranicznych podróżach, które już odbyli lub o których marzą; o spotkaniach dzieci z osobami, które mówią innymi językami, niż one; a także o ulubionych przez uczniów sposobach nauki języka. Chętni uczniowie ubrali się na tą okazję w stroje z dowolnymi elementami nawiązującymi do Wielkiej Brytanii. Niektórzy z nich zaprojektowali modowe dodatki takie jak: flagowe kolczyki, elegancka bransoletka, kapelusz damy, czy samodzielnie pomalowane koszulki. Na zajęciach podziwiać mogliśmy m.in. przyniesione przez uczniów budowle z klocków Lego, pluszowego misia Paddingtona, kapelusz angielskiego dżentelmena, pojemniki na słodycze w kształcie Big Bena i czerwonego autobusu, pamiątkowe magnesy, banknoty. Postać legendarnego potwora z Loch Ness oraz sylwetki znanych angielskich piłkarzy wzbudziły wśród dzieci najwięcej emocji. Nie zabrakło też wspólnego rozwiązywania zagadek o europejskich państwach i narodach. Na zajęciach w klasach pierwszych uczniowie pod okiem p. Agnieszki Woźniak, rozmawiali o tradycyjnych potrawach z różnych zakątków świata oraz wykonywali plakaty na temat typowo brytyjskich produktów spożywczych. Przygotowane przez nauczycieli lekcje języka angielskiego dostarczyły dzieciom radości ze wspólnego odkrywania tzw. smaczków kulturowych.