:::: MENU ::::

Fascynujący świat zawodów w języku angielskim

  • Cze 13 / 2019
  • Możliwość komentowania Fascynujący świat zawodów w języku angielskim została wyłączona
Centrum Proaktywności

Fascynujący świat zawodów w języku angielskim

W pierwszym tygodniu czerwca br., uczniowie klas drugich i trzecich pod okiem p. Anny Rybus w ramach kulturowego kącika „Culture Corner” uczestniczyli w zajęciach językowych pt. „People, who help us”. Podczas lekcji poznawali angielskie słownictwo związane z nazwami popularnych zawodów. Aby jak najlepiej opisać dane stanowisko, często posiłkowali się słowniczkami obrazkowymi dla dzieci w wersjach papierowych, jak również online. Ponadto, uczniowie chętnie dzielili się wiedzą dot. zawodów swoich najbliższych, wymieniali atrybuty i narzędzia potrzebne w pracy na różnych stanowiskach. Przydatne do wykorzystania przez nauczyciela na lekcjach, w ramach mini kart pracy, okazały się książeczki z serii „Angielski – wesołe karteczki” wyd. REA-SJ. Niektórzy z uczniów przynosili do szkoły swoje zdjęcia ze spotkań z przedstawicielami wybranych zawodów. Dużo pozytywnych emocji wzbudziła gra językowa „English words – jobs” z wykorzystaniem puzzli edukacyjnych wyd. Adamigo. Efektem końcowym były wykonane na zajęciach plakaty techniką collage wzbogacone o przyniesione przez uczniów elementy przestrzenne.

Top