Lapbook – mój sposób na lekturę

• Cze 22 / 2020
  • Możliwość komentowania Lapbook – mój sposób na lekturę została wyłączona

Lapbook – mój sposób na lekturę

W mijającym roku szkolnym uczniowie klasy 5e, 6b i 6d realizowali w ramach lekcji języka polskiego projekt Lapbook – mój sposób na lekturę. Jego celem było inspirowanie twórczego rozwoju uczniów poprzez zachęcenie do wykonania, mającego postać lapbooka, czyli teczki/ książki tematycznej, zbioru usystematyzowanych wedle własnego pomysłu informacji na temat omówionej lektury.

W czasie realizacji zadania uczniowie doskonalili kompetencje polonistyczne i plastyczno-techniczne. Wykazali się także kreatywnością w zapełnieniu przestrzeni swojej „książki na kolanach” starannie wyselekcjonowanymi materiałami, którym nadali ciekawą formę najróżniejszych kieszonek, mini książek, harmonijek czy misternie składanych skrytek.

Zapraszam do obejrzenia znakomitych efektów pracy.

koordynator projektu: Patrycja Kica