KONKURSY MATEMATYCZNE

• Lut 15 / 2007
  • Możliwość komentowania KONKURSY MATEMATYCZNE została wyłączona

KONKURSY MATEMATYCZNE

W lutym 2007 odbyły się dwa ciekawe konkursy z dziedziny nazywanej przez niektórych „Femme fatale” wszystkich nauk, czyli matematyki. Pierwszy z nich to nowy konkurs „Krakowska matematyka – czyli 750 lat lokacji miasta Krakowa” zorganizowany przez krakowskie Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. Etap szkolny odbył się 22 lutego i z naszej szkoły do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się cztery osoby – zdobywca największej ilości punktów Jakub Pietras (4b) oraz Patryk Miłek (4a), Sara Słojewska (5a) i Marcelina Batko (5a). Trzeba tu zaznaczyć, że zadania były na bardzo wysokim poziomie, znacznie wykraczającym poza zakres materiału dla poszczególnych klas, a czas na wykonanie zadań niezwykle krótki. Etap międzyszkolny odbędzie się 20 kwietnia w dwóch szkołach krakowskich. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.
Drugim matematyczny „sprawdzian” ostatnich dni, to pierwszy etap kwalifikacji szkolnych znanego już konkursu „Rachmistrz”. Najlepsze wyniki w zmaganiach, które miały miejsce 15 marca i tytuły rachmistrzów swoich klas uzyskali:
Sławomir Butrym (4a), Jakub Pietras (4b), Sara Słojewska (5a), Karolina Pawlicka (5b), Monika Topa (6a), Katarzyna Bobek (6b). Konkurs pisali wszyscy obecni w szkole uczniowie klas 4-6, a do drugiego etapu szkolnego zakwalifikowały się 33 osoby w tym rachmistrzowie wszystkich klas z wyjątkiem 5b, etap ten wyłoni reprezentantów na etap gminny. Wszystkim gratulujemy!