:::: MENU ::::

Jasełka w naszej szkole

  • Gru 15 / 2006
  • Możliwość komentowania Jasełka w naszej szkole została wyłączona
Aktualności

Jasełka w naszej szkole

Boże Narodzenie to święta wyjątkowe. Wszystkim ludziom udziela się wówczas nastrój radości jak i wzmożonej krzątaniny. Robimy przedświąteczne porządki, zakupy, gromadzimy prezenty, ubieramy choinkę. Nie bez przyczyny mówi się, że Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem ze wszystkich świąt w roku.
Tradycją też stało się przygotowywanie okolicznościowych przedstawień upamiętniających przyjście na ziemię Zbawiciela, powszechnie nazywanych Jasełkami. W Szkole Podstawowej nr 4 w Wieliczce uczniowie klas trzecich zaprezentowali inscenizację pt. „Idziemy do Pana”. Pokłonić się Dzieciątku, złożonemu w szopie, zmierzały z różnych stron świata zarówno polskie dzieci, jak i mieszkańcy Dalekiego Wschodu, czy też gorącej Afryki. Dary swoje złożyli także trzej królowie.

Top